Ostuda, že hrajeme o sestup? Musíme to zvládnout, hlásí Melenovský

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Jihlavy měli ještě před posledním zápasem základní části šanci na kýženou šestku, ta nakonec smolně unikla. Ve skupině o udržení začala Dukla jako jedna ze dvou akademií výborně a s ní i nejlepší střelec týmu Marek Melenovský.

HokejkaSHOPvanoce

Marku, mohl byste zavzpomínat na poslední zápas základní části proti Českým Budějovicím?
Šli jsme tam s tím, že uděláme pro vítězství všechno. Navíc jsme se snažili nesoustředit na situaci v Havlíčkově Brodě, ale stejně jsme zápas sledovali. Oba týmy jsme potřebovaly tři body, takže ani jeden nechtěl udělat chybu. Bylo to hodně opatrné.

Jaký byl závěr duelu?
Byli jsme stoprocentně lepší, měli jsme hodně střel, ale nepadlo nám to tam. Byli jsme asi nervózní, a hlavně jsme ani nevěděli, jak dohraje Brod. Bylo to takové napínavé. Když to skončilo 1:1, už jsme věděli, že nemůžeme postoupit nahoru. Spíše se to dohrávalo, ale i tak jsme chtěli vyhrát. Bohužel se to nepovedlo.

Vy jste Motoru jeden gól dal. Věřil jste, že bude vítězný?
Než jsme dostali gól, tak jsem tomu věřil, ale pak nám soupeř vyrovnal. Tak to i zůstalo. Padl hrozně rychle po začátku třetí třetiny, asi jsme byli ještě v šatně. Ani jsme se nestihli vzpamatovat.

„Bylo důležité, že jsme se nesesypali a dobře se připravili na vstup do další části soutěže.“

Pojďme k tomu pozitivnějšímu, vstup do nadstavby se vám povedl. Co za tím stojí?
Bylo důležité, že jsme se nesesypali a dobře se připravili na vstup do další části soutěže. Na tréninku jsme trénovali situace ze zápasů a trenéři nás na zápasy dobře připravili. Jsme teď větší tým a jeden druhému můžeme více věřit. To se předtím moc nedalo. Teď je týmový duch dobrý, takže jsme hodně spokojení.

Jak se vztahy vylepšily?
Měli jsme sbližovací aktivity, kde jsme se lépe seznámili, přestože už se známe dlouho. Měli jsme třeba výklus, v rámci kterého jsme doběhli do tělocvičny, udělali si venku oheň a opékali jsme si něco dobrého.

„Objevili se lidé, kteří říkali, že je to ostuda, když hrajeme jako akademie o sestup.“

Vnímáte na sobě větší tlak, protože jste akademie?
Objevili se lidé, kteří říkali, že je to ostuda, když hrajeme jako akademie o sestup. V naší skupině to ale nebylo nic lehkého, měli jsme těžké soupeře. Vnímáme to jako tým, ale snažíme se soustředit jenom na náš výkon a abychom byli co nejlepší.

Interně na sebe tlak nezvyšujete?
Máme to v podvědomí, protože jsme si řekli, že to musíme zvládnout. Více to ale nerozebíráme. Rozhodně je naším cílem, abychom extraligu v Jihlavě udrželi.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jak se k situaci postavil klub?
Vedení nás bylo povzbudit. Říkali, že by chtělo udržet extraligu pro další kluky. Podpořili nás a říkali, že nám věří, budou držet palce a že na to jako tým máme.

Do skupiny o udržení jste vstoupili proti Olomouci. Jaký to byl duel?
Bylo to z obou stran opatrné utkání, které díky kvalitním výkonům brankářů a smůle v koncovce skončilo bezbrankově. Chtěli jsme do skupiny vstoupit výhrou, takže jsme se možná až moc snažili. V závěru jsme ale měli chladné hlavy a v nájezdech se štěstí přiklonilo k nám.

„Bylo nás povzbudit vedení. Podpořili nás a říkali, že nám věří, budou držet palce a že na to jako tým máme.“

Nastartovalo vás takhle ukopané utkání?
Určitě. Každá výhra nás může nastartovat, ale tohle je přesně to, co jsme potřebovali. Abychom takhle vyhráli první zápas.

Tříbodovou výhrou jste pokračovali proti Šumperku…
Z naší strany to bylo hodně povedené utkání, protože jsme se rychle dostali do vedení 2:0. Na trénincích jsme se začali věnovat přesilovkám, a to se nám dost dobře povedlo přenést do zápasů, využili jsme tři.

Vy jste přispěl bilancí 3+1. Užil jste si to?
Byl to pro mě hodně dobrý pocit, protože hattrick se nepovede jen tak ze dne na den. Byl to zatím můj nejlepší zápas sezony, a týmu také. Měli jsme velkou motivaci vyhrát. Kdyby se spadlo, bylo by to špatné.

Jak vaše góly vypadaly?
Dvakrát jsem z předbrankového prostoru zametl puk do brány a jednou jsem vystřelil z kruhu brankáři nad vyrážečku, kudy to propadlo do brány. Byl bych rád, kdyby se mi střelecká forma přenesla i do dalších zápasů, a doufám, že mi góly budou padat dál.

Co bude důležité do dalšího průběhu?
Musíme jít zápas od zápasu a hrát všechna utkání naplno – nepolevit. Plán minimálně do dalšího víkendu je jasný, musíme za každou cenu vítězit. Na soupeře se teprve budeme připravovat. Už jsme se zlepšili v obranném pásmu, začali jsme se více vracet, což nám pomohlo. Teď stačí, když nám to tam začne padat. Střel máme hodně, ale musíme zapracovat na zakončení.

V říjnu se vám změnili trenéři. Projevilo se to nějak?
Pod každým trenérem máme jako tým pracovat pořád stejně. Každý trenér má jiné praktiky, které nám teď vychází. Zvykání nám noví trenéři usnadňovali. Třeba teď více trénujeme herní situace ze zápasů, což je hodně znát, asi nám to pomohlo.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz