Oteklé koleno, roztrhlé obočí a gól zadkem. Štěstí bylo při mně, směje se Orsava

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kometa v úterním duelu proti Chomutovu potvrdila roli favorita, krizí zmítaného soupeře přehrála doma 7:1. Nejdivočejší průběh zápasu prožil útočník Jakub Orsava, který kvůli dvěma různým zraněním duel na několik chvil opustil, aby se do hry později vrátil, a navíc ve druhé třetině zasadil Pirátům hodně kuriózním způsobem asi rozhodující direkt. Brněnský útočník skóroval zadkem, když s pukem dojel po zádech do branky a zapsal první trefu v modrobílém dresu.

Nový fanshop

Zápas proti Chomutovu vypadá podle výsledku jednoznačně, ale bylo tomu tak i na ledě?
Musím říct, že zápas jsme začali trochu ustrašeně a nebruslili jsme tak, jak jsme měli. Po první třetině jsme si něco řekli a začali jsme jezdit. Dali jsme ve druhé třetině tři góly, některé byly šťastné, ale tam se zápas zlomil.

Vnímali jste, že hrajete proti trápícímu se soupeři, kolem nějž se navíc motá kauza ohledně neplacení mezd hráčům?
Nesmíme se koukat na to, jestli se hraje proti poslednímu, předposlednímu nebo prvnímu týmu tabulky. Musíme hrát pořád svoji hru. Tu jsme, jak jsem říkal, v první třetině určitě nepředváděli.

Ve třetím zápase za Kometu jste se dočkal první trefy, ta však byla hodně kuriózní. S pukem jste dojel po zádech do branky a rozhodčí po konzultaci s videem gól potvrdil. Jak jste situaci viděl?
Vůbec nevím, jak to padlo, protože jsem neviděl ani puk v brance. Byl jsem v souboji před brankou, kde jsem podklouzl a doušoural jsem se do branky. Jak jsem se zvedl, tak byl puk v brance, ale ta byla zároveň posunutá. Štěstí bylo při mně.

Kuriózní trefu Jakuba Orsavy potvrdil až videorozhodčí

Dvakrát jste utkání opustil v nehokejové pozici. Co přesně se vám stalo?
Trochu mě zápas bolel, ale to k hokeji patří. Mám oteklé koleno a roztrhlé obočí, které spravily dva štychy. Byl jsem v souboji o puk u mantinelu, dostal jsem pár hrazdiček a právě o mantinel jsem si rozbil obočí.

Nakonec jste mohl skórovat o chvíli později znovu, ale váš únik brankář pokryl a až z dorážky se prosadil Jan Hruška.
Viděl jsem, že trochu vystrkuje hokejku, tak jsem se snažil na první tyči zakončit nahoru. Dal jsem to ale nakonec moc nízko, nepovedlo se mi to zvednout tak, aby mu to prošlo za záda. Hrouda naštěstí jel za mnou a dorazil to. Parádní gól.

Zaznamenal jste, že právě Hruška se letos střelecky trápí? Přál jste mu gól?
Moc v obraze nejsem, nebyl na to zatím čas, protože v týmu jsem teprve týden. Nevnímal jsem nějak, kdo kdy dává góly, samozřejmě tedy Peter Mueller ten skóruje skoro pokaždé (směje se). Asi je ale jedno, kdo dává góly, hlavní jsou pro nás tři body a ty ze zápasu s Chomutovem máme.

Holík: Problémy Pirátů? Nesoustředili jsme se na ně

Od vašeho příchodu do Brna Kometa jen vítězí. Panuje v tomto ohledu spokojenost?
Snad to tak bude dál. V kabině je potom daleko lepší atmosféra, protože nikdo nemá rád prohry. Když to tak půjde dál, budeme jenom šťastní.

Jaká je vůbec vaše úloha týmu? V útočném pásmu si vytváříte šance, stíháte se však i rychle vracet a blokovat spoustu střel.
Dnešní hokej se hraje tak, že pět hráčů jezdí nahoru a pět dolů. Hokej už je natolik rychlý, že se obránci musejí zapojovat do útoku a útočníci do útoku. Neřekl bych, že mám speciální úlohu.

Cítíte se už v sestavě Komety a zápasovém tempu komfortně?
Malinko se do toho ještě dostávám, pořád to není ono. Tři týdny před příchodem jsem nehrál a sám cítím, že mám ještě rezervy. Mám trochu problémy se zády, ale není to nic vážného. Cvičím na to nějaké cviky, takže doufám, že to bude dobré.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Piráti Chomutov


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz