Otloukánek Hromada: Vítězný šlágr? Parádní atmosféra a hokej na úrovni

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

30. října 2016, 15:20

Adam Bagar

Východní skupina druhé ligy měla na programu souboj dvou hlavních aspirantů na postup do WSM Ligy. A velice slušně zaplněný Lapač musel být spokojen. K vidění byl atraktivní hokej a zasloužený triumf Vsetína nad Porubou, která vyšla poprvé v tomto ročníku naprázdno a přepustila první místo právě rozjetým Valachům, kteří zvítězili poosmé za sebou! "Předvedli jsme asi náš nejlepší výkon v sezoně," těší po vítězství 5:2 brankáře Petra Hromadu v rozhovoru pro hokej.cz.

Nový fanshop

Letošní úvodní bitva moravských gigantů druhé ligy vyzněla mnohem lépe pro domácí Porubu, která porazila Vsetín jasně 6:2. Valaši tak měli v odvetě svému soupeři co vracet. "Na střetnutí jsme se poctivě připravovali, rozebrali si jejich hru. Samozřejmě se vždy rozhoduje až na ledě, ale myslím, že jsme dodržovali taktické pokyny a hráli přesně to, co jsme chtěli," líčí vsetínský brankář, jenž v úvodním dějství několikrát svůj tým parádně podržel.

"První třetina byla vyrovnaná. Tam bylo důležité, že jsme na začátku udrželi nulu." Poté Valaši dvakrát udeřili a dostali se do velké pohody, kterou se snažili hosté zastavit jen za cenu faulů. "Když se někdo podívá na poměr vyloučení, tak se asi bude divit a říkat, že tady nejde zvítězit, ale ty fauly tam opravdu byly," má jasno Petr Hromada. Ten se stal dokonce sám několikrát terčem porubských ataků, hosté ve druhé části nasbírali sedm trestů.

"Byl to hokej na úrovni. Tvrdý, ale férový. Asi to nejlepší, co druhá liga momentálně nabízí."

Hned tři z nich byly po faulu na gólmana. Nejdřív ho atakoval Tomčák, následně přišla sekera od Zachara a nakonec Smrčkovo podražení. "Je to dost netradiční. Určitě jsem nic nepřihrával, vždycky do mě najeli," hlásí Hromada s tím, že RT TORAX byl na brankovišti velice nepříjemný. "Chodili hodně do brány. Stáli těsně za brankovištěm a třeba poprvé v kariéře jsem viděl, že útočník přede mnou roztáhl ruce a mával s nimi," směje se Hromada.

Valachům ale přesilovky nešly, dvakrát dokonce hráli dlouho v pěti proti třem, ale třetí gól ne a ne přijít. "Škoda, že jsme je nevyužili. Zápas mohl být rozhodnutý daleko dřív, mohli jsme to v klidu dohrát a vychutnávat si super atmosféru. Tak jsem měl trošku strach, abychom se tím sami nedostali dolů. Ale kluci hráli velmi dobře, hlavně obrana musí dostat velkou pochvalu," pokyvuje gólman, který měl slušně našlápnuto na první nulu sezony.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

"Ta čistá konta jsou to poslední. Loni jsem na ně vůbec nemyslel a nakonec jich nasbíral docela dost. Ale primární je pro mě sbírat výhry a ne nějaké nuly," přiznává Hromada. Ten v letošním ročníku není jasnou jedničkou Valachů, o brankoviště se pere s Michalem Šurým. "Trenéři mají nějaký klíč, střídají nás a vždycky nám sdělí, kdo příště nastoupí. Musíme se snažit a podávat co nejlepší výkony, abychom si nominaci do zápasu zasloužili," sděluje.

Vsetínští hokejisté na startu třetí periody vedli už 4:0, ale Poruba ještě dokázala souboj lehce zdramatizovat, když snížila na rozdíl dvou branek. "To tak bývá, spíš jsme si to už chtěli hlídat. Druhý gól byl po mé chybě, ale soupeř už tolik času neměl. A hlavně jsem věřil, že při našem tempu a nadšení to už dokážeme urvat. Hráli jsme dobře, obětavě, konec si výborně pohlídali a slavili zasloužený triumf," prozrazuje Hromada po vítězném šlágru.

Atmosféra na Lapači vás nikdy neomrzí, je to moc hezký pocit hrát na Vsetíně

Ten se musel fanouškům líbit. "Oproti jiným zápasům byl velký rozdíl hlavně v rychlosti. Byly tam hokejové momenty, pořádné nasazení. Opravdu hokej na úrovni, asi to nejlepší, co druhá liga momentálně nabízí. Pro diváka to musel být hezký zápas. Tvrdý, ale férový. Taková utkání jsou za odměnu a když se vám je podaří ještě vyhrát, tak je to úplně super," přiznává nadšený brankář Vsetína, který se znovu mohl opřít o své vynikající fanoušky.

"Když někdo neví, jak to tady funguje a jak tady tím lidé žijí, tak musí být mile překvapený. Je to věc, která vás nikdy neomrzí. Ta atmosféra je nádherná. Lidé chodí v hojném počtu, tleskají ještě dlouho po zápase a odvděčí se vám za předvedený výkon. Je to moc hezký pocit hrát na Vsetíně," chválí Hromada své fanoušky, kteří viděli už osmou vsetínskou výhru v řadě. Dopita a spol se díky tomu o skóre vyhoupli do čela tabulky východní části.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz