Ovčačík skončil ve Frýdku-Místku. Rysům naopak pomohl Pastor

Foto: hcf-m.cz

Frýdku-Místku v závěrečné čtvrtině WSM Ligy nepomůže Ctirad Ovčačík – třiatřicetiletý obránce odchází do slovenské extraligy. „Nabídka z Košic mě velmi potěšila. Klub má obrovské jméno a vždy jen ty nejvyšší mety," uvedl Ovčačík na košickém webu.

Jágr Chance liga

Ovčačík přišel do Frýdku-Místku loni v létě po sezoně v Pardubicích. Za Slezany odehrál 32 utkání, ve kterých dal čtyři góly a na dalších pěti asistoval. Byl tak druhým nejproduktivnějším zadákem týmu. Ve statistice +/- byl na nule. 

V Košicích, které jsou momentálně páté ve slovenské extralize, se potká mimo jiné s krajany Vladislavem Habalem, Václavem Čížkem, Martinem Dudášem a Petrem Kafkou.

V dresu s rysem na hrudi se naopak v sobotu představila nová tvář: urostlý bek Tomáš Pastor, který se na sezonu připravoval s Mladou Boleslaví, nakonec ale zamířil do Znojma. Za Orly stihl v EBEL 19 zápasů (1+3).

O jeho angažmá ve WSM Lize Frýdek-Místek a Znojmo dosud neinformovaly. Podrobnosti o délce a formě jeho působení tedy nejsou známy.

Pětadvacetiletý Pastor má 131 extraligových startů, většinu zaznamenal v dresu Vítkovic. Dále hrál za už zmíněnou Mladou Boleslav. V první lize pomáhal Šumperku a mihl se i v Havířově a v Benátkách. 

Širší soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři: Jan Strmeň, Lukáš Daneček, Jan Hlaváč.

Obránci: Tomáš Pastor, Lukáš Kovář, Jan Bartko, René Piegl, David Stránský, Jan Zahradníček, Filip Haman, Jakub Matyáš, Ondřej Hrachovský, Marian Adámek.

Útočníci: Daniel Štumpf, Rostislav Martynek, Antonín Pechanec, David Klimša, Filip Bajtek, Tomáš Franek, Vít Christov, Adam Flok, Michal Kvasnica, David Kofroň, Dan Przybyla, Jonáš Peterek, Dominik Kafka, Jan Kalus, Lukáš Kaukič, Adam Raška, Dominik Molin, Milan Mikulík, Aron Chmielewski, Michal Kovařčík, Tomáš Jáchym, Ondřej Kovařčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz