Padesát zápasů je před námi, ví Voženílek. Změna pro nájezdy ho překvapila

Daniel Voženílek | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Ocelářům domácí premiéra nevyšla. Proti Spartě se sice ujali vedení hned po 20 vteřinách, ale poté převzal otěže celek z hlavního města. Třinec se musel ubránit několika sparťanským přesilovkám a mohl být ještě rád, že pražský soupeř využil jen jednu. Nakonec stihl vyrovnat díky trefě Daniela Voženílka, na vítězství to však ani tak nestačilo.

Dane, bilance 1+1 je výborná, ale mohla být ještě lepší vzhledem k vašemu samostatnému úniku. Co jste zvolil a proč to nakonec nevyšlo?
Popravdě mi během něj už docházely síly, hlava začne přemýšlet trochu jinak. Popřemýšlel jsem a skončil jsem za bránou. Nemohl jsem tak týmu pomoct a dovést ho k vítěznému konci. Mrzí mě to a doufám, že další domácí zápas vyhrajeme za tři body.

Bylo to remízové utkání? Vstup se vám povedl, ale pak jste inkasovali dva slepené góly.
Začátek byl výborný, bohužel tam byla nějaká vyloučení, kterých se musíme vyvarovat. Poté to bylo zajímavé utkání, protože šancí bylo hodně na obou stranách. Mohlo se to překlopit kamkoliv. Je pravda, že jsme v prodloužení měli asi víc šancí, na to se teď už ale nikdo neptá. Máme jeden bod a padesát zápasů je před námi. Připravíme se na čtvrtek.

„Je pravda, že jsme v prodloužení měli asi víc šancí, na to se teď už ale nikdo neptá.“

Místo Marka Mazance nájezdy odchytal Patrik Švančara...
Byl to překvapivý tah. Asi to chtěli zkusit… Spíš se zeptejte trenérů. Sparta má kvalitní hráče, kteří to udělali dobře. Není k tomu co říct, druhý bod mají oni.

Dva zápasy, dvě prohry, na druhou stranu tak to bylo i loni.
Člověk chce samozřejmě vyhrávat každý zápas. Začátek je důležitý. Bohužel, první utkání jsme nezvládli. O to větší motivaci máme do dalších zápasů. Pokud k tomu přistoupíme podobně jako dnes, máme velkou šanci získat tři body.

Vnímáte oproti souboji s Plzní určitý progres? 
Určitě. V Plzni jsme k tomu přistoupili špatně od začátku zápasu. Něco jsme si k tomu řekli a myslím si, že dnes na nás bylo vidět zlepšení. Sice máme jeden bod, ale myslím si, že proti Liberci to bude zase o něco lepší. 

„Člověk chce samozřejmě vyhrávat každý zápas. Začátek je důležitý.“

 

Co tedy musíte do příště zlepšit? 
Dávat góly v šancích, které jsme měli. Musíme je proměnit, o tom to celé je. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz