Památné excesy proti Česku: když Kanaďané neumějí prohrávat

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Zápasy s Kanadou, to jsou často velké bitvy s přehnanými emocemi. Vzpomeňme na pět památných momentů, kdy to mezi Českem a Kanadou pořádně vřelo.

Nový fanshop

Osmifinálová skupina MS 2010 

Česko 3:2 Kanada

Pro Česko to byl strašně důležitý zápas: muselo bodovat, aby postoupilo do čtvrtfinále. Jinak by přišel historický krach...

Češi ale zvládli utkání výtečně a nastartovali jízdu za zlatem.

Fanoušci mají v paměti především incident z 59. minuty, kdy kanadský forvard Corey Perry za brankou atakoval Tomáše Vokouna. Kanaďané následně skórovali a rozhodčí gól nepochopitelně uznali. Na ledě se pak strhla pořádná mela.

Finále MS 2005

Česko 3:0 Kanada

 Kanaďané prohrávali 0:3 a do konce zápasu zbývalo pár vteřin. O mistrech světa bylo rozhodnuto. V tu chvíli ruply nervy kanadskému kapitánovi Ryanu Smythovi. Naprosto neuvěřitelně začal hokejkou sekat do noh Jiřího Fischera... Dodnes je Smythovo počínání nepochopitelné. Fischer dlouho zůstával v klidu, pak se to ale mezi hráči semlelo.

Osmifinálová skupina MS 2004

Česko 6:2 Kanada

Po druhé třetině – za stavu 3:1 pro Česko – Kanaďané zbytečně dohráli Jaromíra Jágra. A Češi hnaní domácím publikem pochopitelně zareagovali. A protože byl tehdy na soupisce například Jiří Šlégr, odplata byla bolestivá.

Semifinálová skupina MS 1997 

Česko 5:3 Kanada

Asi nejsmutnější případ, kdy někteří Kanaďané neuměli skousnout porážku. Češi vedli nad Kanadou 5:3,. běžela 59. minuta. A v tom českého útočníka Vladimíra Vůjtka v přesile napadli Kanaďané a několika krosčeky mu způsobili otřes mozku. Následovala hromadná bitka.

Přípravné utkání 1972

Československo 3:3 Kanada

A teď takový bonus, ještě z československé historie. Smutný bonus. Svérázný (mírně řečeno) Bobby Clarke předvedl v roce 1972 jeden z nejbrutálnějších zákroků v hokejové historii. Koncem hole udeřil do spánku Františka Pospíšila. V přátelském utkání!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz