Pane Říha, nepočítejte se mnou, směje se Adamský. Reprezentaci nechá mladším

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

3. listopadu 2018, 16:23

Daniel Ježek

Vicemistr se rozjíždí. Oceláři se po nevydařeném vstupu do extraligového ročníku dostávají do tempa a pravidelně sbírají body. Hráči s drakem na prsou v pátek přerušili karlovarskou sérii šesti výher v řadě, sami přitom bodovali popáté za sebou. Co se u Ocelářů změnilo? „Přiklonilo se k nám štěstí,“ říká Martin Adamský. V utkání s Energií to platilo doslova.

Jágr Chance liga

Oceláři v patnáctém kole na svém ledě přivítali Karlovy Vary. Energetici posíleni šesti výhrami v řadě mysleli na přerušení nepříznivé bilance s třineckým týmem, dvě vlastní branky v první třetině ale hostům sebraly naděje. Západočeši se sice v dalším průběhu utkání dotáhli na rozdíl jediné trefy, vyrovnat se jim však nepovedlo. „Jsme rádi, že se štěstíčko otočilo na naší stranu. Tohle nám chybělo v úvodu sezony, kdy jsme třeba měli tlak, ale kotouče se od nás odrážely pryč. Pomohl nám vlastní gól Karlových Varů, jsem za to utkání rád,“ hodnotí třinecký rychlík duel s Karlovými Vary.

Obě kuriózní situace, kdy si kotouč do vlastní sítě dopravili hráči Energie, měly společného jmenovatele. V obou případech se vše sehrálo po střelách kanadského forvarda Ethana Wereka, který se Ocelářům začíná velice vyplácet. Werek v osmi zápasech zaznamenal již devět bodů. „Přeji mu, ať se mu daří. Když bude dávat vítězné góly, které nám pomohou ke třem bodům, budu nadmíru spokojený,“ chválí Adamský svého spoluhráče.

Hráč s číslem 83 na dresu přitom sám říká, že bez ranky není branky. To se potvrdilo v pátečním utkání proti západočeskému celku. „Aspoň jde vidět, že každá střela se může chytnout. Potvrzuje svou povahu, kdy všechno cpe do brány a padá mu to tam. Je to jenom dobře,“ pokračuje Adamský.

Oceláři se po nepříliš povedeném úvodu sezony dostávají do tempa a začínají pravidelně sbírat body. Úřadující extraligový vicemistr bodoval v devíti z posledních deseti utkání, s třiadvaceti body se pak Slezané dostali na deváté místo tabulky. „Nezměnili jsme nic. Je to hrou, kterou předvádíme. Zase to bude vypadat jako klišé, ale opravdu nám chybělo štěstí. Na soupeře jsme bušili, nakonec jsme však zápas prohráli. Teď už se to konečně vyplácí a začíná nám to tam padat,“ těší Martina Adamského.

Sestřih utkání Třinec – Karlovy Vary

Hlavní trenér slezského celku Václav Varaďa v zápase s Karlovými Vary neměl problém na třetí třetinu posadit dvě útočná esa. Martin Růžička s Robertsem Bukartsem sledovali třetí třetinu pouze ze střídačky, Adamský v tom ale nic velkého nehledá. „Tohle může potkat každého. Už se to stalo mně i třeba Jirkovi Polanskému. Nezáleží na tom, jestli proti Varům seděli, když v Olomouci jejich lajna dala čtyři góly. Máme natolik zkušený mančaft, že je může kdokoliv zastoupit. Nedělal bych z toho žádnou tragédii. Prostě si sedli a v dalším zápase můžou odehrát klidně i pětadvacet minut. Jedeme dál,“ říká.

Extraliga se pomalu blíží ke své první reprezentační přestávce, kterou vyplní finský turnaj Karjaly. Nejrychlejšímu bruslaři soutěže ale pozvánka nepřišla. „Asi je čas, abych to konečně oznámil. Dnešním dnem jsem ukončil svou reprezentační kariéru. Pane Říha, nepočítejte se mnou, přenechám to mladším. Děkuju za všechno, ale už nepojedu,“ směje se třinecký útočník.

Bude v plánu nějaká rozlučka s reprezentační kariérou? „Možná něco uděláme, třeba podobnou, jakou měl Radek Štěpánek v O2 aréně,“ uzavírá Martin Adamský s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz