Pánik si zvyká na extraligu. Myslel jsem, že to bude lehčí, přiznal

Richard Pánik | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři ani v rámci 23. extraligového kola nevyšli bodově naprázdno. Úřadující mistři ale i proti Kladnu zaostávali a museli dohánět ztrátu 0:1. Třinec pak dokázal vyrovnat a následně dvakrát vedl, jenže o své vedení přišel. Rozhodnout tak muselo až prodloužení, po kterém druhý bod zůstal pod Javorovým.

Třineckými hrdiny se v utkání jako na horské dráze stali Richard Pánik a Daniel Voženílek. Slovenská letní posila obstarala vyrovnání a první třinecké vedení, český bourák potom zařídil třetí gól a výhru v prodloužení. „Utkání hodnotím pozitivně, urvali jsme bod navíc. Odvedli jsme skvělou práci, škoda, že to nebylo za tři body,“ říká Pánik. 

Rytíři se hned na úvod první třetiny blýskli gólem, ale Oceláři na něj odpověděli v desáté minutě – svižnou trefou se z pravého křídla prosadil slovenský reprezentant. Rozhodčí nejdřív gól neuznali. Až po třech a půl minutách od této akce si videorozhodčí zavolal na konzultaci hlavního sudího, který branku nakonec potvrdil.

„Utkání hodnotím pozitivně, urvali jsme bod navíc.“

„Mně se zdálo, že to šlo od zadní tyče, ale nebyl jsem si jistý. Rozhodčí to nakonec po videu uznal,“ popisuje nejlepší hráč utkání.

Rodák z Martina měl na čepeli hattrick, a to během prodloužení... Nakonec se mu to ale nepovedlo. „Na individuální statistiky se nedívám, spíše mě těší, že se v tabulce držíme na předních příčkách a vyhráváme. Systémově hrajeme dobře.“

Pánik zároveň nešetří slovy chvály na Jakuba Doktora, Petra Sikoru a Miroslava Holinku. „Kluci odvádějí skvělou práci. Hrajeme týmově, a to se podepisuje na výsledcích,“ prohlásil na adresu hráčů, kteří aktuálně v sestavě nahrazují Libora Hudáčka, Marka Daňa a Martina Růžičky.

„Na individuální statistiky se nedívám.“

Slovenský forvard přišel do klubu během léta a chvíli mu trvalo, než se aklimatizoval. Ale teď se zdá, že se vše ubírá správným směrem. „Myslel jsem, že to bude lehčí. Zvykal jsem si na systém, který tady týmy hrají. Více se brání střední pásmo. Ale myslím, že to je na dobré cestě a bude to jen a jen lepší,“ dodává na závěr Pánik.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz