Para hokejisté favorizovanou Kanadu nezaskočili. O bronz zabojují proti Číně

Foto: David Handl/ Erica Perreaux / Hockey Canada Images / WPIH

Čeští para hokejisté v semifinále mistrovství světa prohráli 0:5 se silnou Kanadou. Zámořský gigant k postupu vykročil hned během první třetiny, ve které nasázel čtyři góly. Výběr trenéra Novotného tedy v neděli čeká bitva o bronzovou medaili s Čínou.

Česká reprezentace domácí výběr v Moose Jaw vyzvala už na závěr skupinové fáze: tehdy s javorovými listy odehrála historicky nejlepší utkání a padla rozdílem jediné branky. 

Pro sebevědomí to byla velká vzpruha. Para hokejisté následně ve čtvrtfinále vynulovali Itálii a pronikli do medailových klání. Favorit tentokrát odstartoval výborně a otevřel skóre hned po 26 vteřinách...

Na brzký zásah Cozzolina navíc rozjetý kanadský tým v první části navázal dalšími třemi trefami. Česko se navzdory jedenácti střeleckým pokusům neprosadilo ani jednou, naopak na startu třetí třetiny ještě jednou inkasovalo.

Světový šampionát v para hokeji tak tradičně uvidí zámořské finále: za poslední dekádu si to Kanada se Spojenými státy nerozdala o zlato jen jednou. 

Češi musí rychle zregenerovat a nastavit hlavu na další důležitý zápas. Už v neděli od 23:00 našeho času zaútočí na premiérový cenný kov proti reprezentaci Číny. Duel můžete znovu sledovat na ČT sport.

Výsledek semifinále českých para hokejistů na MS v Kanadě:

KANADA – ČESKO 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Cozzolino (Dixon), 6. Dunn (McGregor, Dixon), 7. Dunn (Halbert, Dixon), 12. Lavin, 32. Cozzolino (McGregor).
Rozhodčí: Esposito (USA) – Lewis (USA), Rundstrom (Švédsko).
Vyloučení: 2:6, navíc 10 minut Cozzolino (CAN) a Hečko (CZE).
Využití: 1:0.
Střely na branku: 24:11.
Kanada: Larocque – Crane, Dunn, Henry, Lavin, McGregor, Smith, Dixon, Boily, Cozzolino, Jacobs-Webb, Kovacevich, Armstrong, Halbert. Trenér: Herrington.
Česko: Kudela – Boček, Wágner, Žižlavský, Zelinka, Novotný, Ohar, Vrubel, Kubeš, Hečko, Veselý, Doležal, Geier, Hábl, Sedláček. Trenér: Novotný.

Druhý semifinálový výsledek

USA – ČÍNA 10:2 (4:1, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Musselman (Roybal), 3. Jones (Farmer), 6. Farmer (Jones, Nichols), 14. Jones (Pauls, Grove), 19. McKee (Eustace), 20. Farmer (Wallace), 29. Roybal (Nichols, Misiewicz), 30. Roybal (Farmer, Douglas), 31. Farmer (Jones), 32. Roybal (Musselman, Misiewicz) – 10. Li, 42. J. Wang (Šen).

Další program play off

Neděle 4. června:
19:00 Jižní Korea – Itálie (o 5. místo)
23:00 Čína – Česko

Pondělí 5. června:
03:00 USA – Kanada

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz