Para hokejisté na turnaji v Kanadě dál čekají na gól, navíc hlásí ztráty

Foto: Facebook Český para hokej

5. prosince 2023, 18:50

Adam Bagar

Čeští para hokejisté vyšli i ve druhém zápase na Para Hockey Cupu v kanadském Quispamsisu gólově naprázdno, také domácímu výběru podlehli 0:3 a navíc čítají citelné ztráty...

Zatímco v úvodním vystoupení s Američany ztráceli Češi už ve čtvrté minutě dvě branky, s Kanadou drželi bezbrankový stav skoro až do poloviny duelu. Přesto nakonec zaznamenali stejný výsledek a na rozdíl od první partie nebyli se svým výkonem spokojeni.

„Myslím si, že jsme po dobrém utkání s Američany měli nějaká očekávání, bohužel nám ale zápas nevyšel.“

„Myslím si, že jsme po dobrém utkání s Američany měli nějaká očekávání, bohužel nám ale zápas nevyšel. Přeskakovaly nám puky přes hokejku, hodně jsme jich nechávali pod saněmi, zpomalovalo nás to při přechodu přes střední pásmo a soupeř toho byl schopen využít,“ líčí trenér Jakub Novotný.

Čeští bojovníci toho dopředu příliš nepředvedli, vyslali pouhé čtyři střely na kanadského gólmana. „Nedostávali jsme se do větších zakončení, trochu to vyčítám i sobě, že jsem nedokázal vytvořit žádnou pořádnou akci,“ přiznává útočník Václav Hečko.

Bronzoví medailisté z posledního MS po dvou prohrách 0:3 trápí ztráty klíčových hráčů. Pro Pavla Kubeše turnaj předčasně skončil, trápí jej zranění ramene. Utkání s Kanadou navíc nedohrála další opora týmu Michal Geier.

Ve středu reprezentanti od 16 hodin SEČ zakončí skupinu bitvou s Čínou, která podlehla USA vysoko 1:11. „Pro nás to bude hodně důležitý zápas. Na mistrovství světa jsme je dokázali porazit, ale teď si to musíme potvrdit,“ hlásí odhodlaně Hečko.

Druhý hrací den Para Hockey Cupu 2023

KANADA – ČESKO 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Cozzolino (McGregor, Daigle), 25. Cozzolino (McGregor), 42. Jacobs-Webb (Messaoudi, Halbert).

USA – ČÍNA 11:1 (8:1, 3:0, 0:0)

Další program Para Hockey Cupu 2023

Středa 6. prosince:
16:00 Česko – Čína

Čtvrtek 7. prosince:
00:00 USA – Kanada

Pátek 8. prosince:
20:00 1. semifinále

Sobota 9. prosince:
00:00 2. semifinále
20:00 utkání o 3. místo

Neděle 10. prosince:
00:00 finále

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz