Para hokejisté slaví historický BRONZ! Rozhodli 74 sekund před koncem

Foto: Erica Perreaux / Hockey Canada Images / WPIH

Čeští para hokejisté získali na MS v kanadském Moose Jaw premiérovou medaili, v souboji o historický bronz porazili Čínu 3:2! Dva góly vstřelil Michal Geier a drama rozsekl 74 sekund před koncem kapitán Radek Zelinka.

Semifinále s Kanadou (0:5) ztratili Češi špatným začátkem a ani proti Číně nezačali vůbec podle svých představ. Už v čase 1:27 nabral rychlost Cchuej Jü Tchao a střelou z prostoru kruhu překonal Kudelu, který i v šestém utkání na turnaji hájil brankoviště.

Aktivnější Číňané zanedlouho nastřelili tyčku a měli několik dalších šancí, své vedení však nenavýšili. A tak ve 12. minutě přišel trest. Kubeš skvěle vystihl rozehrávku a posunul puk na Michala Geiera, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti čínské klece.

Stejný hráč na startu druhé patnáctiminutovky udeřil podruhé. Tentokrát využil soupeřova zaváhání Hečko, poslal kotouč na volného parťáka s čtyřiasedmdesátkou na zádech a ten forhendovou střelou z první mířil přesně a nechytatelně ke vzdálenější tyči.

Čeští bojovníci měli rázem navrch, ale vedení si do třetího dějství nepřenesli. Pouhých 12 sekund před druhým odchodem do kabin potvrdil svoje kvality Šen I Feng, nejlepší čínský para hokejista nabral rychlost, prosvištěl českou obranou a zamířil pod víko.

Ve třetí třetině zahrávaly oba celky po dvou přesilovkách. A když už se zdálo, že souboj o bronz půjde do prodloužení, využil tu poslední v čase 43:46 Radek Zelinka. Český kapitán to vzal na sebe a zpoza kruhu skvěle zaskočil čínského brankáře Ťi Jen Čaa.

Svěřenci trenéra Jakuba Novotného už v závěru soupeře k ničemu nepustili a na střídačce i ledě odšpuntovali velkou euforii. Po čtvrtých místech z let 2012, 2015 a 2019 slaví český para hokej historický bronz – za všechnu tu práci a úsilí naprosto zasloužený!

Výsledek utkání o 3. místo:

ČESKO – ČÍNA 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Geier (Kubeš), 18. Geier (Hečko), 44. Zelinka – 2. Cchuej, 30. Šen (Wang Č' Tung, Ťi).
Rozhodčí: Esposito – Lewis (oba USA), Hermansen Oswold (Norsko).
Vyloučení: 2:3.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 10:15.
Nejlepší hráči: Michal Geier – Ču Čan Fu.
Česko: Kudela – Kubeš, Doležal, Zelinka, Wágner – Hečko, Geier, Sedláček, Novotný, Ohar, Veselý, Hábl, Žižlavský, Vrubel. Trenér: Jakub Novotný.
Čína: Ťi – Chu, Ču, Lyu, Sü, Čche – Wang Č' Tung, Cchuej, Čchiou, Šen, Čang, Tchien, Wang Ťü Ťiang, Li. Trenér: Jin Ťi-wu.

Výsledek utkání o 5. místo:

JIŽNÍ KOREA – ITÁLIE 2:1 po nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Cho (Jung, D. S. Jang), rozhodující nájezd D. S. Jang – 26. Kafmann (Macri, Larch).

Finále:

03:00 USA – Kanada

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz