Parádní letka Samsonu! Hanzal přilákal do krajské ligy další borce z NHL

26. srpna 2020, 13:04

Václav Jáchim

Nově vytvořený klub HC Samson České Budějovice nabídne fanouškům několik českých osobností z NHL. Lídr týmu Martin Hanzal (na snímku) zlákal do služeb účastníka Jihočeské krajské ligy také Radima Vrbatu, Václava Nedorosta nebo Rostislava Kleslu.

Úvodní duel soutěže bude hodně zajímavý. Samsoni vyzvou Hlubokou nad Vltavou a v jejich sestavě by se měli představit všichni zmínění hokejisté. Klub o tom informuje na sociálních sítích, zmíněná čtveřice má na pažbě 2851 utkání NHL!

Vrbata, Nedorost a Klesla naskočí po dohodě s Martinem Hanzalem, všichni jsou kamarádi z dob společného pobytu za Atlantikem. Nedorost podobně jako Martin Hanzal či jeho starší bratr Jiří vyrůstal v Českých Budějovicích, Vrbata a Klesla hráli s Martinem Hanzalem před časem v Arizoně.

HC Samson České Budějovice založil Martin Hanzal společně s bratrem Jiřím nebo s dalším výborným útočníkem Františkem Mrázkem. Nový tým si minulý týden zahrál úvodní přípravu proti Soběslavi, Samson zvítězil 4:2 a Martin Hanzal přispěl dvěma góly. V týmu naskočili například také Vladimír Sičák, David Nedorost nebo Rudolf Suchánek mladší, asistentem hlavního kouče Milana Stárka je bývalý reprezentant Norbert Král.

Hanzal, jenž se zúčastnil olympiády v Soči nebo Světového poháru 2016, měl původně do konce letošního července platnou smlouvu s Dallasem, zkušeného centra dlouhodobě trápily bolesti zad. Poslední duel NHL sehrál v prosinci 2018, poté musel absolvovat tři operace a k profesionálnímu hokeji se už nevrátil.

Prozatím není jasné, jak pravidelně se uvedené trio Hanzalových parťáků z NHL bude v barvách Samsonu objevovat. Jihočeský klub, který bude doma v Hokejovém centru Pouzar, počítá s plnou sestavou pro soutěžní premiéru proti Hluboké nad Vltavou. Dál se uvidí.

Václav Nedorost je sportovním manažerem Mladé Boleslavi, s tamním hokejem je nadále spjatý Radim Vrbata, jenž se věnuje synovi a boleslavské mládeži. Na trenérskou práci se dal také Rostislav Klesla – v uplynulé sezoně byl asistentem Mojmíra Trličíka u prvního týmu Vítkovic.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz