Parádní pomoc hokejistů Komety. Darovali krev brněnské nemocnici

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Parádní smysl pro pomoc v důležitých časech prokázali hokejisté Komety. Sedmnáct z nich darovalo krev v odběrovém centru Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Dnes o tom informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská v tiskové zprávě.

partneři českého hokeje

Pandemie koronaviru znamenala největší zátěž pro lékaře, sestry a další zaměstnance nemocnic, které se nyní postupně vracejí k původnímu provozu. Po uvolnění opatření jsou obnovovány operace, zdravotnická zařízení se ovšem potýkají s nedostatkem krve.

Hokejisté Komety a také jeden z trenérů se proto rozhodli, že ve zmíněné brněnské nemocnici darují krev. Učinili tak poprvé. „Dárcovské odběry 450 mililitrů krve se mohly uskutečnit u vrcholových sportovců díky dosud nezahájené sezoně," připomněla Lipovská v tiskové zprávě.

Extraligoví hokejisté se aktuálně chystají na nový extraligový ročník, ten předchozí byl zrušen s ohledem na pandemii koronaviru. Kometa se marně těšila na čtvrtfinále play off se Spartou, po nucené pauze se už hráči zapojili do tréninku. A většina z nich také pomohla dobré věci.

„Zaměstnanci nemocnice každému z nás změřili teplotu, vyplnili jsme formulář, prošli testem, zda jsme k darování způsobilí, a pak už následoval ten hlavní proces odběru. Doba samotného darování byla individuální, já měl hotovo za pět minut," popsal útočník Luboš Horký.

Odběrové místo Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně funguje od loňského podzimu, při jeho otevření podpořili nemocnici Tomáš Plekanec, Jakub Lev nebo Tomáš Malec. V průběhu sezony hokejisté krev darovat nemohou, aktuálně to ale možné bylo.

„Jsem ráda, že nás hokejisté Komety přišli v této těžké době podpořit. Jako mladí a zdraví sportovci všichni splnili podmínky dárcovství krve a při odběrech panovala skvělá atmosféra. Takže doufám, že nás zase někdy navštíví," řekla primářka Krevní banky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Jarmila Celerová.

Za dva týdny se zaměstnanci Komety zapojí znovu. „Krev přijde darovat přibližně třicet trenérů brněnského hokejového týmu a v plánu jsou i další akce, které by mohly motivovat nejen hokejové fanoušky k darování nejcennější tekutiny," doplnila závěrem Dana Lipovská.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz