Parádní úlovek pro Energii! Z Liberce se vrací Tomáš Rachůnek

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Parádní úlovek se povedl karlovarské Energii! Po osmi měsících se vrací do kádru Západočechů útočník Tomáš Rachůnek, který v předchozích sezonách patřil k největším oporám týmu. Účastník loňského turnaje Karjala míří do kádru Energie z Liberce, kam odešel loni společně s parťákem Dávidem Grígerem.

Aplikace Tipsport extraligy

Jak karlovarský klub informuje na svém webu, Tomáš Rachůnek se s vedením Energie dohodl na smlouvě do konce sezony 2022-23 a je připraven ihned naskočit. Svěřence trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky dnes čeká západočeské derby na ledě Plzně.

Tomáš Rachůnek strávil v Karlových Varech pět sezon, po té minulé se rozhodl pro přesun pod Ještěd. Za Liberec sehrál 24 extraligových utkání s bilancí čtyř gólů a šesti nahrávek, jeho odchod z týmu je na první pohled poměrně překvapivý, protože ve spojení s Dávidem Grígerem si od zlínského odchovance v severočeském klubu hodně slibovali.

„Mrzí mě, že se Tomášovi u nás nedařilo podle našich ani jeho představ. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli umožnit mu návrat do Karlových Varů a budeme se za něj snažit najít náhradu. Přejeme mu hodně štěstí v jeho další kariéře," řekl na webu libereckého klubu hlavní trenér a sportovní manažer Patrik Augusta.

? | Energie posiluje útok, do Karlových Varů se vrací Tomáš Rachůnek! ? #jsmejedentym Více na webu: bit.ly/rachunek-navrat

Zveřejnil(a) HC Energie Karlovy Vary dne Pátek 8. ledna 2021

Nyní už Rachůnek znovu patří Energii. „Jsme moc rádi, že se naskytla možnost, že by se Tomáš mohl vrátit zpět k nám. V posledních sezonách patřil k pilířům našeho mužstva, a tak jsme s jeho příchodem neváhali ani minutu. Na jaře se naše cesty rozešly v takovém duchu, že netrvalo ani třicet vteřin a dohodli jsme se na jeho návratu do Karlových Varů,“ uvedl na webu Energie hlavní kouč a sportovní manažer Martin Pešout.

V Karlových Varech věří, že Rachůnek dokáže navázat na dřívější výkony, zejména na ty ze sezony 2019-20. Útočník s reprezentačními zkušenostmi tehdy v základní části TELH sehrál 51 utkání, vstřelil 25 branek a přidal 27 nahrávek. S 52 body byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

„Věříme, že opět bude produktivní jako v minulých sezonách a znovu se zařadí mezi tahouny mužstva. Spoléháme i na Tomášovu pomoc v přesilových hrách, které se nám poslední dobou příliš nedaří a věříme, že se díky jeho přínosu opět zvednou,“ doplnil Martin Pešout.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Patrik Hamrla, Adam Horák.

Obránci:
Vítek Benda, Dominik Graňák, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Petr Šenkeřík, Martin Weinhold, Libor Zábranský.

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladoník, Vít Jiskra, Martin Kadlec, David Kaše, Petr Koblasa, Martin Kohout, Jakub Lauko, Tomáš Mikúš, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Václav Skuhravý, Tomáš Vildumetz, Tomáš Vondráček, Matěj Zabloudil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz