Parahokejový reprezentant Pavel Kubeš: Líbí se mi, že logo spojuje hokej napříč reprezentacemi

Foto: Český hokej

23. června 2018, 13:55

Tomáš Čekal

Nová korporátní identita českého hokeje zahrnuje veškeré složky - národní týmy, ženskou reprezentace i parahokejisty. „Jakoby nás tím vzali do hokejové rodiny,” pochvaluje si Pavel Kubeš, český reprezentant v parahokeji.

Pamatujete si, kdy jste poprvé oblékl reprezentační dres?

To už je hodně dlouho. Před lety na mistrovství Evropy v Itálii. Když jsem dostal dres se svým jménem a číslem, byl jsem v sedmém nebi. 

Na národním dresu se opět objevuje lev. Líbí se vám?

Jsem člověk, který nemá problémy se změnou. Něco tady sice bylo zažitého, ale doufám, že změna bude přijata pozitivně.

Je lev správný symbol pro sledge hokejovou reprezentaci?

Lva máme ve znaku, je v něm hrdost, bojovnost a jako tým jsme bojovný.

Líbí se vám nová korporátní identita?

Zamlouvá se mi, že se tvůrci vytvořili celistvé logo, které spojuje hokej napříč reprezentacemi. Povedlo se novou identitu zhmotnit tak, aby každý tým měl své logo. Líbí se mi to, jakoby nás teď vzali do hokejové rodiny. I parahokej bude patřit pod hokej. Vždyť Česko nemá jenom 'áčko', ale i ženy a parahokej.

Para hokejista (dříve sledge hokejista) Pavel Kubeš v novém dresu národního týmu.

Para hokejista (dříve sledge hokejista) Pavel Kubeš v novém dresu národního týmu. | Foto: Český hokej

A co nové logo?

Je to neokoukané. Lev je symbol síly. Doufám, že mi ji bude dodávat. Puk v jeho tlamě se mi zalíbil. My máme hlášky typu: Nepotřebujeme přilby, puky rozkoušeme. Člověk si na to hned vzpomene.

Nebude vám na dresu chybět státní znak?

Určite ne, můj vztah k národnímu dresu se opravdu nezmění. Změnu vnímám jako krok k lepšímu. 

Sbíráte dresy?

Cíleně ne, ale mám jich asi třicet. Když dresy dostanu, nerozdávám je po zápase nebo po turnaji, ani je neměním. Nechávám si je. Jsem hrdý na své číslo a logo, příjmení na zádech.

te nějaký sen, čeho byste chtěl v novém dresu dosáhnout?

Sem je získat jakoukoliv placku z mistrovství světa nebo paralympiády. Víme, že to bude extrémně těžké, světová konkurence je někde jinde, ale doufám, že jednou si ten sen splním.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz