Pardubice? Ani se neozvaly, tvrdí Špaček. Konec ve Finsku si nechá pro sebe

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

V novém působišti toho zatím moc nestihl, přesto má první ostrý zápas a rovnou vítěznou premiéru. Útočník Michael Špaček, nejnovější posila Třince, na ledě Komety v úterním dohrávce příliš vidět nebyl, těsné výhry na úvod nového angažmá si ale moc cenil.

O Kapku lepší hokej

„Necítil jsem se úplně dobře, abych se přiznal. To jsem ale očekával,“ prozrazuje třiadvacetiletý forvard. Proč skončil ve Finsku a jak se upekl jeho přesun k Ocelářům?

Po nevydařeném angažmá ve finské Tappaře Tampere zvolil Michael Špaček cestu zpět do rodné vlasti. Mnozí očekávali, že zamíří do pardubického Dynama, kde hokejově vyrostl.

„Abych se přiznal, s Pardubicemi jsem vůbec nemluvil. Myslím si, že se mi ani neozvaly. Rozhodl jsem se nakonec pro Třinec, protože je to tým v Česku a má vysoké ambice. To byla ta prvotní motivace,“ popisuje jednání o novém zaměstnavateli. „Měl jsem i nějaké nabídky z ciziny, ale rozhodl jsem se pro Česko,“ dodává.

V Třinci nestihl zatím téměř nic, trenéři jej však neváhali nasadit hned do ostrého zápasu na ledě Komety. „Rozhodnutí nebylo na mě. Poslouchal jsem, co mi řekl pan trenér, a rozhodl se, že budu hrát. Za sebe si myslím, že je lepší, že jsem do toho rovnou skočil. Přeci jen zápas vám dá více než trénink,“ popisuje útočník Ocelářů, který na ledě strávil nakonec bezmála šestnáct minut.

„Je pravda, že jsem dlouho nehrál, za poslední dva měsíce vlastně nic, a ani jsem toho moc nenatrénoval. Věděl jsem, že to budě těžké, ale jsem rád, že jsme vyhráli,“ pokračoval rodák z Východních Čech, který tak trochu bojoval sám se sebou. „Necítil jsem se úplně dobře, abych se přiznal. To jsem ale očekával. Snažil jsem se hrát jednoduše a doufám, že se budu zápas od zápasu zlepšovat,“ říká.

Na křídla „své“ druhé formace dostal kanadské duo Leier – Rodewald. Jak hodnotí vzájemnou spolupráci? „Těžko říct, odehráli jsme dohromady první zápas a to jsme spolu ještě netrénovali. Ještě je brzy něco hodnotit. Věřím však, že si určitě sedneme a bude to dobré,“ přeje si do dalších zápasů. Celkově se mu duel na brněnském ledě líbil: „Musím říct, že Kometa má kvalitní tým, především první dvě lajny, kde jsou kluci, kteří se umějí udržet na puku. Byl to těžký zápas, jak už jsem zmínil.

Jeho konec na severu Evropy v nejvyšší finské soutěži zůstal s otazníkem, alespoň tedy pro veřejnost. „S prominutím to nechci komentovat, nechám si to pro sebe. Rozvázali jsme s klubem společně smlouvu, s tím žádné problémy nebyly,“ zůstal tajemný někdejší mládežnický reprezentant. A jak dlouho zůstane u Ocelářů? „Zatím jsem podepsal do konce sezóny a co bude dál, to zatím nevím,“ uzavřel své povídání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz