Pardubice lanaří Zohornu i Radila. Buchtele je neposílí, a co Musil?

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Pardubice se mezi tuzemskou hokejovou elitou touží vrátit na výsluní. I proto na úterní tiskové konferenci představily šestici nových tváří, tím však výčet posil určitě nekončí.

Fanshop národního týmu

Dynamu se upsali brankář Dominik Frodl z Plzně, v obraně Jan Košťálek ze Sparty a Kanaďan Dennis Robertson z Bolzana, ofenzivní řady pak doplní David Cienciala z Mladé Boleslavi, Slovák Marek Hecl z Trenčína a další sparťan Robert Říčka.

„Na kádru jsme strategicky pracovali už v průběhu sezony, z velké části je kompletní, ale ještě uvažujeme o příchodu dvou až tří hráčů,“ prozradil většinový vlastník klubu Petr Dědek s tím, že stále lanaří i útočníky Tomáše Zohornu a Lukáše Radila.

Zohorna se na východ Čech vrátil v lednu z Chabarovsku, Dynamu pomohl 15 body (5+10) v 17 utkáních. „Máme o něj zájem. Chtěl by ještě sezonu strávit v zahraničí, ale uvidíme. Věřím, že k dohodě dojde. Jasno by mělo být už příští týden,“ uvedl.

„A u Lukáše je situace podobná. Máme o něj zájem, ale čeká na nabídku ze zahraničí. Pokud nepřijde, tak myslím, že nic nebrání tomu, abychom ho uvítali zpátky,“ řekl Dědek na adresu Radila, jenž naposledy působil v KHL ve Spartaku Moskva.

Mluví se také o zájmu o Adama Musila, který se po parádní sezoně v Liberci rve o svou první účast na MS. „S Adamem jsem mluvil. Samozřejmě bychom o takového hráče měli zájem, ale aktuálně to není téma. Až po šampionátu,“ přiznal Dědek.

Zato je jasné, že tým po konci ve Spartě neposílí Jan Buchtele. Nedostal by adekvátní vytížení. „Byli jsme v kontaktu s agenturou, která jej zastupuje, ale v tu chvíli už jsme měli hráče na tyto posty hotové,“ řekl sportovní manažer Dušan Salfický.

Dynamo půjde do nové sezony s nejvyššími ambicemi. „Klub bude v příští sezoně slavit sto let založení a my bychom rádi získali medaili. Všichni hráči, které jsme přivedli, mají ambice. Nejdou se sem, jak se říká, jenom vyprdět,“ uzavřel Dědek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz