Pardubice posilují obranné řady, do extraligy se vrací Josef Hrabal

Foto: hcdynamo.cz

14. prosince 2017, 10:39

Adam Bagar

Pardubice během reprezentační přestávky posílily zadní řady. Sáhly po zkušeném obránci, který po konci u Ocelářů v nové sezoně nikde nehrál. Dynamu pomůže Josef Hrabal! "Naším cílem je skončit do desítky, proto chceme náš tým vyztužit tak, aby na tuto metu dosáhl," hlásí generální manažer Dušan Salfický.

Jágr Chance liga

"Chceme před náročnou druhou polovinou prosince a těžkým lednem, kdy hrajeme spoustu zápasů, posílit naši defenzivu. Pepa je dle našeho názoru kvalitním ofenzivním bekem, který nám může vypomoci v momentech, kdy to mančaft bude nejvíc potřebovat," ví Dušan Salfický. Ten si od příchodu bývalého reprezentanta hodně slibuje.

"Pepa sice od září nikde nehrál, ale přichází k nám kvalitně připraven. Navíc s týmem trénuje už během reprezentační přestávky. Výborně ho zná sportovní manažer Pavel Marek. Doufám, že se nyní zapracuje do mužstva a bude hned platnou posilou. A to i v dalších zápasech, které rozhodnou o našem umístění," přeje si manažer Dynama.

"Pepa je dle našeho názoru kvalitním ofenzivním bekem, který nám může vypomoci v momentech, kdy to mančaft bude nejvíc potřebovat."

Dvaatřicetiletý Josef Hrabal má zkušenosti na rozdávání. V zámoří si zahrál farmářskou AHL, na kontě má také starty v ruské KHL nebo ve Švédsku a Finsku. Mezi tuzemskou elitou sehrál 492 zápasů, nasbíral v nich na beka slušných 176 bodů. Extraligu si zahrál za mateřský Vsetín a Třinec, se kterým v sezoně 2010-11 slavil mistrovský titul.

Teď si zahraje za Pardubice, se kterými už trénuje. "Čekal jsem na vyřízení transferu z Třince, vše se dotáhlo v pátek. To už jsem měl představu, kam bych chtěl jít a rozhodl se pro Dynamo. Chtěl jsem se co nejdřív vrátit do práce. Trénuju od pondělí, přestože spoluhráči měli dva dny volna," prozrazuje Hrabal po podpisu nového kontraktu.

Hrabal: Sedm měsíců jsem nedělal nic jiného, než na sobě pracoval

"O příchodu do Pardubic rozhodl také fakt, že zde znám spoustu kluků, navíc velmi dobře také sportovního manažera Pavla Marka, který mě nějakých osm let vedl v Třinci. Když se rozhlédnu po kabině, tak s polovinou hráčů jsem se v kariéře už potkal," líčí zkušený zadák, který by měl pardubický dres obléknout už příští týden ve Vítkovicích.

"Pro mě je ideální, že přicházím v době reprezentační přestávky. Přece jen jsem hokej dlouho nehrál, každý trénink navíc mi pomůže v začlenění se do týmu. Fyzicky se cítím výborně. Sedm měsíců jsem nedělal nic jiného, než na sobě pracoval. Musím to přetavit i do bruslení a dostat se do toho. Už teď se moc těším na první zápas," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz