Pasta nás dostal do varu, pak jsme je převálcovali, září Flek

Foto: Jakub Pláteník, Český hokej

29. května 20:25

David Schlegel

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Poté, co vydloubnul puk u mantinelu, přihrál na první gól a dvanáct minut před koncem zápasu za stavu 5:3 vybojoval pro Česko čtyřminutovou přesilovku. To byly největší příspěvky devětadvacetiletého útočníka Jakuba Fleka pro úspěch českého národního týmu v boji se Spojenými státy o bronzové medaile.

Fanshop národního týmu

„Kdyby mi někdo před dvanácti lety, když jsem jezdil s Mariánskými Lázněmi na derby s Vřesovou u Sokolova, řekl, že po dvanácti letech přivezu medaili z mistrovství světa s národním týmem, tak mu povím, ať změní psychiatra nebo prášky, které mu předepisuje,” usmíval se Jakub Flek.

„Nám se tady ale sešly ty příběhy, vytvořili jsme neskutečnou partu, neskutečnou druhou rodinu a jsem strašně rád, že po tom zpackaném semifinále, kdy jsme toužili po zlatu, jsme to dotáhli k bronzu,” radoval se útočník, který dosud nastupoval za Karlovy Vary a který s největší pravděpodobností po sezoně změní klubovou příslušnost.

Z Fleka sálala velká touha uspět. Na svém prvním šampionátu v Rize byl u toho, kdy Češi vypadli ve čtvrtfinále s Finskem, nyní po deseti letech je součástí týmu, který do Česka v pondělí přiveze medaili. „Před zápasem jsme si řekli, že teď už není kam uhnout a i kdybychom tam měli položit život, jak se s nadsázkou říká, tak ten bronz uděláme. Byť ta první třetina nebyla ideální, tak jsme si věřili a tým za tím šel.”

„Kdyby mi někdo před dvanácti lety, když jsem jezdil s Mariánskými Lázněmi na derby s Vřesovou u Sokolova, řekl, že po dvanácti letech přivezu medaili z mistrovství světa s národním týmem, tak mu povím, ať změní psychiatra nebo prášky, které mu předepisuje.”

Skóre 1:3 po první třetině úplně neodpovídalo průběhu zápasu, Češi však nebyli produktivní a v českém kotli se objevovaly i poraženecké nálady a nabízela se paralela se semifinálovým kláním s Kanadou.

„Snažili jsme se mít pevné hlavy, i když po první třetině byla nálada všelijaká. Ukázala se však síla týmu, když jsme se dokázali do zápasu vrátit,” popisoval Flek. Od druhé třetiny však Česko začalo soupeře přehrávat. „Tu jsme vyhráli 1:0 a cítili jsme, že máme navrch. Zdálo se nám, že Američanům docházejí síly a chtěli jsme to urvat na sílu.”

Nálada v kabině byla o druhé přestávce bojovná a navíc důležitou roli sehrál nástup do třetí části, kdy už v její první minutě David Pastrňák vyrovnal. „Pasta tam ukázal, že je to střelec a lídr. Poslal to tam a tím nás nakopl do takového varu, že jsme je pak převálcovali,” hodnotil Flek klíčový moment utkání.

Američané poslední zápasy dohrávali jen se čtyřmi beky a vypadalo to, že už jsou notně unavení. Češi třemi góly během necelých tří minut otočili stav z 2:3 na 5:3 a následně sehrál důležitou roli Jakub Flek. Toho zasáhl vysokou holí Ryan Hartman a následně se snažil vyvolat potyčku, nicméně Flek rány neopětoval.

„Říkali jsme si celou dobu, že to chceme víc a myslím, že jsme to v zápase potvrdili. Nedá se to vůbec popsat, emoce jsou neskutečné a těším se, až si teď s klukama v šatně zařveme a až obejmu svoji přítelkyni a oslavím to se svou rodinou.”

„Nechtěl jsem jít do nějaké přestřelky. Věděl jsem, že rozhodčí vylučuje za vysokou hůl a ještě jsem tam koupil jednu na oko, ale to k tomu patří. Nechtěl jsem šarvátku a díky tomu z toho byla čtyřminutová přesilovka a kluci to pak zvládli.”

Flek po zápase zářil štěstím. Bylo jasně vidět, že zisk bronzové medaile považuje za obrovský úspěch. „Říkali jsme si celou dobu, že to chceme víc a myslím, že jsme to v zápase potvrdili. Nedá se to vůbec popsat, emoce jsou neskutečné a těším se, až si teď s klukama v šatně zařveme a až obejmu svoji přítelkyni a oslavím to se svou rodinou,” dodal na závěr.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz