Pastrňák o své adaptaci i čtvrtfinále: My musíme být pánové na ledě!

David Pastrňák | Foto: Jakub Knap

21. května 20:07

Josef Prášek

Pasta je doma! V pondělí po poledni dorazil společně s Pavlem Zachou do dějiště šampionátu. Jakmile se oznamovala sestava před utkáním s Kanadou, suverénně největší aplaus sklidil David Pastrňák. A z atmosféry byl doslova nadšený. „Pokaždé, co jsem byl na střídačce, jsem si to užíval," přiznává.

Davide, jak jste se cítil?
Energie tam docela byla, spíše načasování a šířka ledu je trochu něco jiného. To bude chvíli trvat, než si uvědomím, že tam mám více času… Tělo se cítilo ale docela dobře, je to první dobrý krok k tomu, abych byl lepší ve čtvrtek. 

Asi mrzí, že jste nedotáhli obrat z 1:3. Nakonec jste padli 3:4 po prodloužení. 
Kdybych řekl před zápasem, že prohrajeme v prodloužení, tak by se to dalo zkousnout. Ale měli jsme tam obrovskou výhodu, přesilovku čtyři na tři. Udělali jsme dvě malé chybičky a dostali jsme gól v naší přesilovce. To se určitě nesmí stávat. 

Nakonec jste hrál s Pavlem Zachou a Romanem Červenkou. Nabízela se i varianta s Ondřejem Palátem. Měl jste k tomu i své slovo? 
Já takové věci neřeším, trenéři to ví. Já jsem chtěl, abychom se Zachičem zapadli co nejlépe. A aby to udělalo co nejmenší rozbití sestavy. Jsme rádi, že změny byly minimální. Doufejme, že budeme stoprocentně připraveni na čtvrtek.  

Předpokládám, že atmosféru jste si náramně užil. Jaký to byl zážitek? 
Je to něco úplně jiného než v Americe. Od té doby, co vejdou fanoušci do haly, tak fandí celý zápas. Nepřestanou fandit. Pokaždé, co jsem byl na střídačce, jsem si to užíval. Moc se těším na čtvrtek. 

„Musíme si uvědomit, abychom hráli to, co chceme my. A my byli pánové na ledě. Kvalitu na to máme."

Ve čtvrtfinále budete hrát proti Německu nebo USA. Rozhodne o tom duel mezi Finskem a Švýcarskem... 
Určitě to budeme mít zaplé, ale že bychom někomu fandili, to ne… Jestli chcete na takovém turnaji udělat úspěch, musíte porazit každého. Musíte udělat první krok a ten je nejdůležitější. Ještě bych něco zmínil… 

Povídejte…
Musíme se soustředit sami na sebe, máme tu neskutečné hráče a výborný tým. Musíme mít respekt k soupeři, ale nesmíme se koukat jen na to, s kým hrajeme. Musíme si uvědomit, abychom hráli to, co chceme my. A my byli pánové na ledě. Kvalitu na to máme. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz