Páté místo? Přijeli jsme sem vyhrát, mrzí Židlického

Foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Reprezentační osmnáctka obsadila na prestižním Hlinka Gretzky Cupu páté místo. „Určitě nejsme spokojení. Nepřijeli jsme se sem zúčastnit, ale vyhrát," říká asistent trenéra Marek Židlický.

Nový fanshop

Jaké bylo utkání se Slovenskem?
Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Kluci byli připravení a na zápas se těšili. Dopadlo to pro nás velmi dobře – vyhráli jsme 8:3.

Divoký průběh přičítáte tomu, že to byl poslední zápas turnaje?
Kluci si to chtěli užít. Zároveň si šli si pro vítězství a všichni makali. A to je velmi důležité.

Říká se, že trenéři podobné výsledky moc rádi nemají.
My jsme ale za ty kluky hrozně rádi. Za to, jak se ten turnaj vyvíjel, si to zasloužili. Proti Americe a Rusům jsme nemohli dát gól... Teď jsme skórovali osmkrát, bohužel to bylo trochu špatně načasované...

Ohlas se střelcem hattricku Marcelem Barinkou

Vybojovali jste páté místo. Jak jste s ním spokojený?
Určitě nejsme spokojení. Nepřijeli jsme se sem zúčastnit, ale vyhrát a poprat se o nejvyšší příčky. Bohužel: dopadlo to, jak to dopadlo. Zažili jsme toho hodně: čtyřiadvacet hodin jsme cestovali, pak kluci odehráli skvělý přípravný zápas s Kanadou. Za to klobouk dolů, opravdu to odmakali. Ale potom na ně padla únava. Bylo vidět, že nám ten rychlejší krok chybí. A na této mezinárodní úrovni, když nejste stoprocentní, tak to nemůže být ono. My jsme to chtěli změnit a přiletět dřív, ale bohužel už to nešlo. Doufám, že do příštích ročníků už budou mít hráči větší čas na regeneraci a na to, aby se srovnali se změnou pásma. Tak, aby byli připravení na sto procent. Není to výmluva, je to tak. Cesta byla dlouhá a čas byl o osm hodin jiný. Když jsem přišel po zápase s Rusy do kabiny a viděl jsem kluky, jak byli smutní a měli v očích slzy, bylo mi jich strašně líto. Celkově si pak myslím, že bychom měli být jako Češi pyšní, že je to turnaj Ivana Hlinky. A když budeme alespoň trochu moct, měli bychom říct, co by na něm našim klukům vyhovovalo. Trošku mě mrzí, že na turnaji, který je vlastně i náš, jsme si mohli trošičku víc diktovat a třeba hrát v Edmontonu už od začátku. Je mi to líto vůči klukům, že se jim mohly splnit dětské sny, aby si zahráli na ledě, kde hrají nejlepší hráči světa. 

Ohlas s útočníkem Jonášem Peterkem

Pan Hadamczik zmiňoval, že tým má charakter. Čím se to projevovalo?
Tým byl výborný. Kluci, teprve sedmnáctiletí, drželi pospolu, pomáhali si a hecovali se. A i když se necítili dobře, atmosféra v kabině i mimo ní byla výborná. Kluci chodili všude spolu. Bylo to hrozně pěkné.

Většinu diváků vždy tvořili skauti. Jak se s tím hráči vyrovnávali?
Kluci sem jeli hlavně reprezentovat Českou republiku. Samozřejmě chtěli upozornit i sami na sebe svými výkony. Na turnaji zažili atmosféru a získali motivaci, která je v tomto věku hrozně důležitá. Z akce mám silný zážitek: když kluci přišli do kabiny Oilers, tak měli otevřené pusy. Byl jsem rád, že to viděli. Pro mladé hráče je to strašně důležité: nakopne je to, přenesou si to domů a budou na sobě pracovat. Protože to do té kabiny budou chtít jednou dotáhnout už jako hráči NHL.

Ohlas s obráncem Janem Mlčákem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz