Patnáct hráčů z univerzit. Spojené státy oznámily nominaci do Pekingu

Foto: Markéta Křížová

V nominaci Spojených států amerických pro olympiádu v Pekingu převažují hokejisté z univerzitní soutěže NCAA. Na koho ukázal generální manažer John Vanbiesbrouck?

Týden hokeje 2022

Americkou nominaci tvoří tři brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků. 

Hned patnáct borců hraje univerzitní NCAA, mezi nimi například loňská dvojka draftu Matty Beniers. Toho si na výběru talentů zamluvili zástupci nováčka ze Seattlu. 

Mezi známější jména se dál řadí Jake Sanderson, který šel na řadu o rok dříve jako celkově pátý. Prospekt Ottawy se poslední dva roky rozvíjí v týmu University of North Dakota. 

Dva hráči z nominace nastupují ve farmářské AHL, osm borců potom působí v evropských ligách. 

Nejstarším členem amerického kádru je 34letý brankář Pat Nagle, benjamínkem naopak právě 19letý talent Beniers.

Pro drtivou většinu hráčů se bude jednat o první účast pod pěti kruhy. Olympijskou zkušenost z Pchjongčchangu za sebou má pouze útočník Brian O'Neill z Jokeritu Helsinky. 

Na velkém mezinárodním turnaji se objevili jen dva další členové amerického týmu. Forvard Andy Miele se představil na MS v letech 2011 a 2014, zadák David Warsofsky pak hrál na šampionátu v roce 2016.

Sedm hokejistů se může pochlubit starty ve slavné NHL, nejvíce jich mají na kontě útočník Nick Shore a obránce Steven Kampfer.

Spojené státy v Pekingu povede realizační tým v čele s hlavním trenérem Davidem Quinnem. Pětapadesátiletý kouč naposledy trénoval New York Rangers.

Program olympijského turnaje pro Američany začne 10. února, kdy změří síly s domácí Čínou. V rámci skupiny A později narazí ještě na Kanadu a Německo. 

Nominace Spojených států na ZOH 2022

Brankáři:
Drew Commesso (Boston University, NCAA), Strauss Mann (Skelleftea, SWE), Pat Nagle (Lehigh Valley, AHL).

Obránci:
Brian Cooper (Oskarshamn, SWE), Brock Faber (University of Minnesota, NCAA), Drew Helleson (Boston College, NCAA), Steven Kampfer (Kazaň, KHL), Aaron Ness (Providence, AHL), Nick Perbix (St. Cloud State University, NCAA), Jake Sanderson (University of North Dakota, NCAA), David Warsofsky (Ingolstadt, GER).

Útočníci:
Nick Abruzzese (Harvard University, NCAA), Ken Agostino, Andy Miele (oba Nižnij Novgorod, KHL), Matty Beniers, Brendan Brisson (oba University of Michigan, NCAA), Noah Cates (University of Minnesota-Duluth, NCAA), Sean Farrell (Harvard University, NCAA), Sam Hentges (St. Cloud State University, NCAA), Matthew Knies, Ben Meyers (oba University of Minnesota, NCAA), Marc McLaughlin (Boston College, NCAA), Brian O’Neill (Jokerit Helsinky, KHL), Nick Shore (Novosibirsk, KHL), Nathan Smith (Minnesota State University, NCAA).

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz