Patník za bránou či párek od Výtiska aneb Jak se Svoboda dočkal nuly

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

19. října 2019, 11:11

Adam Bagar

Vítkovice po čtyřech porážkách zabraly. Litvínov udolaly 2:0 i díky jistému Miroslavu Svobodovi, který kryl všech 28 střel soupeře a blýskl se premiérovou nulou v dresu ostravského celku.

Esport hokejová liga

„Chytal jsem už desátý zápas, takže jsem na ni čekal docela dlouho. Třeba na Kladně jsem o ni přišel nesmyslně v úplném závěru. Jsem rád, že to vyšlo, a doufám, že jich bude více,“ přeje si čtyřiadvacetiletý gólman, který měl tentokrát štěstí na své straně.

Obzvlášť při pokusech Adama Jánošíka. Litvínovský zadák hned dvakrát nastřelil tyč jeho klece. „Smůly už jsem si zažil dost, je dobré mít někdy i štěstí. Jsem moc rád, že ho občas mám,“ hlásí Miroslav Svoboda, jenž prožíval těžké chvíle také v úvodu zápasu.

Při jednom z výletů za bránu zaškobrtnul a skončil na ledě. „Někdo mi tam asi nastavil nějaký patník,“ směje se. „Ale ne, možná tam byla rýha v ledu. Prostě jsem zakopl,“ dodává brankář, kterého těší, že netradiční situace neskončila litvínovským gólem.

„Naštěstí jsme to zvládli, takže můžu někdy spadnout znovu,“ pokračuje pobaveně Svoboda. Karambol odnesl menší bolístkou. „Jak jsem měl zraněný loket, tak když si přilehnu rameno, je to takové tvrdší. Takže to trochu zabolelo, ale jsem v pořádku.“

V pořádku byl z jeho pohledu i výsledek, Vítkovice se vyrovnaly i se ztrátou Robertse Bukartse a slavily triumf 2:0. „Klobouk dolů před všemi kluky! Bránili o hodně líp než třeba v Boleslavi. Byli jsme silní na obou brankovištích a v tom byl obrovský rozdíl.“

Ačkoliv utkání příliš hokejové krásy nepobralo, Svoboda a spol. zlomili sérii čtyř proher. „Jsme za to rádi, ale žádné uspokojení tam není. V neděli nás čeká zápas ve Varech, a to bude znovu těžké,“ má jasno po posunu Vítkovic na devátou příčku tabulky.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

„Soutěž je vyrovnaná a nemá cenu vůbec mluvit o tom, jestli jsme nahoře, nebo dole. Sezona bude ještě dlouhá, uvidí se až někdy po Vánocích,“ zdůrazňuje Svoboda, jenž se cítí lépe než v úvodu ročníku. „Zvedám se,“ říká po důležité výhře nad Vervou.

Ostravané si zvedli náladu, což bylo patrné i během Svobodova povídání. Kapitán Jan Výtisk před gólmana nastavil párek jako diktafon a pobízel jej, aby si kousl. „Moc dobrý teda nebyl. Nevím, kde ho našel, ale asi na mě šetřil,“ zakončuje pobaveně.

Sestřih zápasu Vítkovice – Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz