Pavlin po konci v Motoru uspěl u Šťastného, na Jágra se nezlobí

Žiga Pavlin | Foto: Martin Kurfiřt

Žiga Pavlin už má jasno o dalším angažmá. Slovinský obránce uspěl na dvoutýdenní zkoušce v Košicích, kde se dohodl na spolupráci do konce sezony. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Esport hokejová liga

Během testování naskočil do čtyř duelů, pomohl v nich třemi body za gól a dvě asistence. „Žigu Pavlina sleduju a znám od doby, kdy se objevil v Česku. Potvrdil, že se jedná o velmi zkušeného a pracovitého hráče s výborným charakterem,“ hlásí sportovní ředitel Jan Šťastný.

„Co se týče jeho hokejových dovedností, patří mezi velmi dobré bruslaře, má výbornou střelu a je využitelný jak v přesilových hrách, tak při oslabení. Věříme, že jeho získané zkušenosti dodají našim obranným řadám klid a rozvahu,“ dodává na adresu ostříleného obránce.

„Jsem moc rád, že jsem na zkoušce obstál a doufám, že ve zbývající části sezony pomůžu týmu k plnění cílů. Já osobně jsem v Košicích spokojený, je tady pěkná hala, máme výborné fanoušky a skvělí jsou i spoluhráči s trenéry,“ říká pro Hokej.sk čtyřiatřicetiletý Žiga Pavlin.

Ten hrál přes čtyři sezony na českých kluzištích, po roce ve Slavii zakotvil v Českých Budějovicích. Během jarní baráže se ale zranil po střetu s Jaromírem Jágrem a fit nebyl ani v letošním ročníku, v němž na jihu Čech sehrál jen dva duely a pak se po víc než třech letech loučil.

„Žiga potvrdil, že se jedná o velmi zkušeného a pracovitého hráče s výborným charakterem.“

„Na Jardu Jágra se za to nezlobím, už tehdy se mi omlouval. Hokej jednoduše není balet a patří k němu i zranění, takové věci se stávají,“ má jasno Pavlin. V českobudějovických barvách odehrál dohromady 188 zápasů, zaznamenal v nich 89 bodů za 19 branek a 70 nahrávek.

Teď kariéra účastníka olympiády v Pchjongčchangu pokračuje v Košicích, které hlásí i další změny. Bývalý chomutovský činovník přivedl z Liptovského Mikuláše Jakuba Sukeľa, bratra sparťanské posily Mateje, opačně zamířili na hostování Christián Michalčin a Filip Vrábeľ.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz