Pech o novince (nejen) v TELH: Věřím, že si na to každý zvykne a pomůže nám

Lukáš Pech | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

11. června 9:29

Adam Bagar

Hokejisté Tipsport extraligy (a nejen oni) si budou muset zvykat na novinku, která má přispět k ochraně jejich zdraví. Od nového ročníku 2024/25 musejí povinně nosit nákrčníky.

S nařízením přišla Mezinárodní hokejová federace, která jej schválila v květnu během MS v Praze a Ostravě.

Jedná se o očekávanou změnu v pravidlech, o které se hlasitě začalo diskutovat od říjnové tragédie, kdy americký útočník Adam Johnson zemřel v utkání britského poháru poté, co jej do krku nešťastně zasáhla soupeřova brusle.

Jak se na povinnost nosit chrániče krku dívá velezkušený českobudějovický útočník Lukáš Pech?

„Nevidím v tom žádný problém. Je to pro ochranu zdraví hráčů, věřím, že si na to časem každý zvykne a že nám jako hokejistům pomůže.“

„Chránič krku jsem nosil jako malý kluk, dávali mi ho rodiče a byl jsem na to zvyklý. Pak jsem to tedy nosit přestal, ale nevidím v tom žádný problém. Je to pro ochranu zdraví hráčů, věřím, že si na to časem každý zvykne a že nám jako hokejistům pomůže,“ hlásí pro klubový web.

Během bohaté kariéry se mu několikrát soupeřova brusle ocitla blízko obličeje, největší nepříjemnost ale zažil na jiné části těla. „Jednou se mi stalo, že mi protihráč nechtěně prořízl šlachu u zápěstí. Měl jsem tam pěknou díru, ale nakonec to dobře dopadlo,“ líčí.

„Těch případů zranění v historii tolik nebylo, takže se to moc neřešilo. Já jsem poprvé zaregistroval zranění bruslí v NHL u Richarda Zedníka. Ale až nyní, po případu z Anglie a smrti hráče, se to řešit začalo.“

Až Johnsonovo úmrtí ale dalo věci do pohybu. Někteří hráči sami od sebe začali nákrčníky nosit. Například pardubičtí Lukáš Sedlák s Tomášem Hykou. „Není na co čekat!“ hlásili na začátku listopadu. A nyní si totéž řekla také IIHF.

„Těch případů zranění v historii tolik nebylo, takže se to moc neřešilo. Někdo ale nosil místo nákrčníku roláky. Já jsem poprvé zaregistroval zranění bruslí v NHL u Richarda Zedníka. Ale až nyní, po případu z Anglie a smrti hráče, se to řešit začalo,“ uzavírá 40letý forvard.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz