Pech: Vyžrali jsme si to do dna. Marcel se omlouval za vyloučení

Lukáš Pech a Patrik Marcel. | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Nebyl to klubový rekord, přesto série devíti porážek, během níž budějovický Motor sezobal tři bodíky a klesl v extraligové tabulce na předposlední stupínek, působila na hokejisty a fanoušky z pravého břehu Vltavy velmi depresivně. Neblahou statistiku změnili obhájci loňského bronzu v domácí bitvě s Plzní.

V sázce byl nejen odraz k lepším zítřkům, ale také setrvání hlavního kouče Jaroslava Modrého, jemuž klubové vedení nasadilo nůž na krk. Podmínka zněla jasně – vítězství nebo odchod ze střídačky. Utkání se přitom začalo pro Jihočechy odvíjet hrůzostrašně.

První gól dostali do prázdné branky po výletu brankáře Strmeně k zadnímu mantinelu a nešťastném odrazu kotouče, druhý přidala Plzeň z početní výhody.

„Znáte to,“ povídá hrdina večera Lukáš Pech. „Když se to kazí (krátkou pomlkou naznačuje, že měl na jazyku jiné sloveso – pozn. red.), tak si to musíte vyžrat úplně do dna. Potkal nás smolný vstup do zápasu, ale pořád jsme věřili gólmanovi a snažili se ho povzbudit. Nehráli jsme špatně, čeká nás však ještě hodně práce,“ zamýšlí se.

„Když se to kazí, tak si to musíte vyžrat úplně do dna.“

Stěžejní momenty nastaly v závěru druhého dějství. Pech u levé tyčky potrestal vyloučení plzeňského Mertla a za půl druhé minuty nahrál Valskému na vyrovnávací gól.

Hokejový večer v Budvar aréně se protáhl do samostatných nájezdů, jimž vládli brankáři Strmeň a Pavlát. Teprve v desáté sérii uspěl veterán Pech a jednoduchou střelou zařídil kýžené vítězství, byť jen za dva body.

„Přemýšlel jsem o jiném způsobu zakončení. Nakonec jsem neriskoval a poslal jsem kotouč na tu dřevěnou nohu. Vyšlo to,“ usmívá se.

Devětatřicetiletý centr se stal hlavní postavou vítězů, ale zásluhu na výsledku je nutné přiznat celému týmu, který bojoval za trenéra i za marody Hrachovinu, Percyho, Hovorku, Douderu nebo Gulaše.

„Bylo to hodně těžké. Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme dát do hry všechno.“

K poctivým dělníkům náležel i brzy osmadvacetiletý obránce Patrik Marcel. Zvlášt on si musel psychicky sáhnout na dno. Při jeho trestu získali hosté dvougólový náskok. Otesánka s boxerskou průpravou vyloučili rozhodčí za vražení na hrazení.

„Myslím, že Honza Schleiss šel trošku sám k ledu. Já jsem ještě ubral na intenzitě, když jsem viděl, že je otočený k mantinelu. Každopádně jsme v oslabení dostali gól, za který se omlouvám všem klukům,“ říká poctivě.

Základní hrací doba se překlopila do druhé poloviny a stav 0:2 přibližoval Jihočechy k desátému pádu v řadě. Naživu je udržely velké Pechovy chvíle.

„Bylo to hodně těžké. Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme dát do hry všechno. Musíme to zlomit a otočit výsledek,“ popisuje Marcel jednoznačné odhodlání v budějovické kabině.

Ve zbývajících dvaceti minutách už nepadl gól. Tečku neudělalo ani pětiminutové nastavení, přestože hra tři na tři přinesla šance na obou stranách. Víc jich měli budějovičtí.

„Podržel nás Strmič v bráně a rozhodnul to Pecháček.“

„Třeba Valda (Jakub Valský – pozn. red.), který šel do zápasu navzdory bolesti. Škoda, že nezakončil. Ale podržel nás Strmič v bráně a rozhodnul to Pecháček,“ rekapituluje důrazný bek, jenž pomáhá Motoru formou střídavých startů z prvoligových Litoměřic.

Odchovanec plzeňské Škodovky si poprvé v kariéře zahrál proti mateřskému klubu. „Odehrál jsem za Plzeň sedm extraligových duelů někdy před osmi lety. Od té doby nebyla příležitost. Působil jsem v Chance lize. Do utkání jsem nastupoval jako do každého jiného. Se snahou neudělat moc chyb a podat zodpovědný výkon,“ nepřipouští výjimečné emoce.  

Marcel se nevzdal a bojoval o další šanci v nejvyšší domácí soutěži. Nepohrdl působením v druholigových Klatovech. Předchozí čtyři sezony byl oporou prvoligových Litoměřic, kde zahájil i aktuální ročník.

„Čekal jsem dlouho,“ přikyvuje. „Vzhledem k nějakým zraněním jsem dostal příležitost v Motoru a jsem za to rád.“

V první lize nastupoval také za Duklu Jihlava a pražskou Slavii. Přestupní stanici našel v sezoně 2017/18 i na budějovické adrese.

„Trenéři mi dali jasné pokyny. Počínat si jednoduše, nic nevymýšlet, dohrávat protihráče.“

„Pobyl jsem v Motoru asi měsíc a půl za trenéra Stavjani. Potom přišel pan Jelínek. Odehrál jsem jeden zápas a poslali mě pryč,“ líčí svoji anabázi.

Po letošním návratu do jihočeské metropole zasáhl Marcel do zápasů v Pardubicích, Kladně a doma s Plzní. Zaokrouhlil počet extraligových startů na deset a neskrývá odhodlání vylepšit si skromnou statistiku.

„Zatím se to řešilo před každým zápasem. Doufám, že Motor projeví zájem a dohodne se s Litoměřicemi,“ živí v sobě naději.

Určitě nemusí být nespokojený s odvedenou prací. „Trenéři mi dali jasné pokyny. Počínat si jednoduše, nic nevymýšlet, dohrávat protihráče. To jsem se snažil plnit,“ ujišťuje.     

Lukáš Pech.

Lukáš Pech. | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz