Pechovi 200. gól zhořkl: Byli jsme hrozní! Jeden měl puk, čtyři koukali

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

23. října 2018, 22:16

Adam Bagar

Vítězná série Sparty se zastavila na čtyřech zápasech. Lídr tabulky nezvládl domácí odvetu s Litvínovem, o jeho jedinou trefu se při porážce 1:2 postaral zkušený útočník Lukáš Pech.

Jágr Chance liga

„Celý zápas jsme byli upřímně hrozní. Bez pohybu, jeden měl puk a čtyři koukali. Ztráceli jsme kotouče, nebyli jsme silní v soubojích, nebruslili jsme,“ kroutí hlavou pětatřicetiletý útočník, jenž přitom v úvodním dějství poslal sparťany hodně šťastným gólem do vedení.

Jako střelec byl nejdřív označen obránce Steven Delisle, který nahazoval kotouč zpoza branky do skrumáže na brankovišti, ale nakonec došlo ke korekci. „Snažil jsem se dojet do brány, pak tam někdo do mě strčil a vůbec netuším, jestli mě to trefilo, když jsem padal.“

Pro sparťanského kanonýra to byla extraligová trefa s pořadovým číslem 200. „Nějaká meta to pro mě není. Pro mě je meta 250 gólů, ale od toho jsem strašně daleko. Je to zakulacené číslo, ale spíš jsem chtěl, aby gól pomohl k výhře. A to se bohužel nestalo,“ smutní.

Poprvé mezi tuzemskou elitou skóroval 24. února 2004 ještě v karlovarském dresu. „Na první gól si dobře vzpomínám. Bylo to na Kladně, dal jsem ho myslím Koprovi (Miroslavu Kopřivovi, pozn. red.). Tehdy jsem v tom zápase dal dvě branky,“ vzpomíná Lukáš Pech.

Do extraligy poprvé nakoukl už v sezoně 2001/02, od té doby se hokej hodně změnil, což sám pozoruje. „Samozřejmě se změnil. Dřív se nahrávalo, teď se všechno nahazuje. Pět hráčů letí dopředu, pět dozadu. Hraje se celoplošný hokej, je to rychlejší a je víc soubojů.“

Pech patří k technickým hráčům, proto mu současný hokej moc nevyhovuje. „Na nějaké kličky není čas. Pořád máte hráče na zádech, ale takový je trend, strašně urputný a nepříjemný hokej. Nevím, jestli se to divákům líbí, ale důležité jsou výhry a ne krása,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz