Pecka pro Letňany. Totter přivábil kouče repre i specialisty z Kanady

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

18. července 2017, 13:29

Adam Bagar

Hokejisté druholigového nováčka z Letňan už v minulém týdnu zahájili druhou fázi příprav na novou sezonu, tým trenéra Aleše Tottera trénuje pod dohledem několika odborníků. Letci se dohodli na spolupráci s kondičním koučem Michalem Hamršmídem, v těchto dnech je navrch cepují dovednostní specialisté z kanadského Montrealu!

Nový fanshop

S nápadem přišel nový kouč prvního týmu Aleš Totter. Ten zkoumal, kde se v zámořské NHL nejlépe věnují hokejovým dovednostem. „Nejlíp mi vycházel Montreal, tak jsem začal nějaké věci zjišťovat a nakonec přišel na to, že se ti trenéři objeví v červenci v Česku. Dostal jsem se k nim přes agenturu Sports Events, která dělá hokejové školy a kempy,“ sděluje na klubovém webu bývalý trenér Berouna, Havlíčkova Brodu či Mostu.

Letňany přepisují historii, sází na mládí. Ve 2. lize je povede Totter »

Letňany s kanadskou trojicí absolvují týdenní dril. „Červenec je ideální čas právě na pilování techniky. Aby se Rafael Nadal dostal na první místo ATP a uspěl i na Wimbledonu, tak musel v roce 2007 změnit techniku podání, což je nejsložitější úder. Hráči se můžou zlepšovat pořád a v každém věku,“ hlásí Totter, který nedávno do pražského klubu přivábil i zvučnou posilu do realizačního týmu. Nováčkovi pomůže Michal Hamršmíd.

"Angažování Michala Hamršmída je skvělá reklama pro klub. Věřím, že to mladé kluky přesvědčí, že to s naší koncepcí myslíme vážně, a Letňany pro ně budou lákavou adresou."

„Dohodli jsme se na spolupráci, budu Letcům moc rád k dispozici,“ potvrzuje kondiční kouč s obrovským renomé. Hamršmíd pracuje u českého hokejového národního týmu, pomáhal už i tenistům, squashistům, fotbalistům, basketbalistům a dalším, v létě navrch připravuje hvězdy z NHL a jiných soutěží. Dřív se stal mistrem světa v MMA, v kleci zápasil rovněž v Americe. Ještě předtím vybojoval pět titulů mistra republiky v judu.

TOP 15 přestupů ve druhé lize: Pucher, Hromada, Půhoný nebo Luka »

Klub se s Hamršmídem dohodl na spolupráci během letních prázdnin. „Oslovil mě kamarád, který se zná s Alešem Totterem. Na nabídku jsem kývl, mám to kousek. Není vyloučeno, že bychom ve spolupráci pokračovali v sezoně,“ říká Hamršmíd. „Angažování Michala je skvělá reklama pro klub. Věřím, že to mladé kluky přesvědčí, že to s naší koncepcí myslíme vážně, a Letňany pro ně budou lákavou adresou,“ přeje si Totter.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz