Pejzlová míří do Švýcarska: Ne každý se tam vleze. Kromě bodů sbírá i kredity

Michaela Pejzlová | Foto: Karel Švec, Český hokej

Na začátku května zveřejnila na svém Instagramu děkovnou zprávu, ve které se loučila s Helsinkami. Nyní už je jasné, že Michaela Pejzlová nezůstane ani ve Finsku. Česká hokejistka se ale nechystá za velkou louži, zlákala ji úplně jiná evropská země. „Půjdu do Švýcarska,“ prozrazuje Pejzlová.

Jak tedy hodnotíte svou čtyřletou štaci ve Finsku?
Byla super, čtyři roky jsem si užila. Finsko jsem měla ráda a přirostlo mi k srdci. Jsem trochu smutná, že jdu pryč. Moc jsem si to tam užila, jak po hokejové stránce, tak i po té osobní i školní. Studuju neurovědu, dopisuju diplomku, všechny kredity už mám nasbírané. Doufám, že ji do konce léta odevzdám a budu mít hotovo. 

Proč tedy ta změna?
Rozhodla jsem se na základě podmínek, které mi byly ve Švýcarsku nabídnuty. Ve Finsku už lehce upadaly. 

Jaká máte očekávání od švýcarské soutěže? 
Myslím, že jejich liga jde nahoru, hodně se do ní investuje. V týmech jsou hráčky z Kanady a USA, ne každý se do ní vleze. Těším se, myslím, že to bude velmi kvalitní liga.

„Myslím, že švýcarský liga jde nahoru, hodně se do ní investuje.“

V Helsinkách jste byla lídryně. Už víte, jak bude vypadat vaše role nyní? 
Bylo by super, kdybych měla podobnou roli i ve Švýcarsku, ale uvidíme, jaké to bude.

V USA se rozehrála profesionální ženská liga. Bude cílem do budoucna zkusit i tuto soutěž?
Asi jo, ale už jsem v Americe bydlela osm let. Je pro mě příjemnější být v Evropě. Co se týká hokeje, tamní liga roste a je výborná. Kdyby přišla nějaká nabídka, tak bych uvažovala. Ale zatím to neplánuju. 

Přijela jste se podívat na hokejové mistrovství světa mužů do Česka. Jak se vám líbí atmosféra? 
Fanoušci jsou super, mluví o tom celý svět. Než jsem přijela, ve Finsku jsem poslouchala, jak jsou v Česku fanoušci šílení a vyprodávají zápasy, i když nehrají Češi. Naši fanoušci jsou prostě topka. Doufám, že ji taky zažijeme. 

„Naši fanoušci jsou prostě topka.“

Jak to vnímáte směrem k ženskému mistrovství světa, které příští rok hostí České Budějovice?
Je to pro nás velká příležitost hrát před domácím publikem. Doufáme, že budeme mít hodně fanoušků. Naše rodiny a přátelé mohou konečně přijet. V tomhle to bude super. 

Logem příštího ženského šampionátu se stala Hrdinka. Měli jste možnost se na tvorbě loga podílet? 
Ohledně loga jsme měli meeting. Mohli jsme říct, co bychom si představovaly a chtěly. Předčilo to naše očekávání, reprezentuje hokej i ženy. Moc se mi to líbí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz