Pěkně jsme si nadělali do hnízda, ví Duda. Teď velí vzít košťata a uklidit

Radek Duda | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v šestém kole baráže o Tipsport extraligu přetlačili České Budějovice díky jedinému gólu, a nenechali si tak utéct kladenské Rytíře. Výraznou postavou, přestože neskóroval, byl Radek Duda, který po utkání vypadal mnohem optimističtěji než v průběhu čtyřzápasové šňůry nezdarů.

Nový fanshop

Piráti se po čtyřech prohrách a dvou z ledu soupeřů vrátili před vlastní fanoušky, kde udělali důležitý krok – porazili Motor. „Potřebovali jsme nějak naskočit. Bylo to nervózní, ale nakonec jsme byli šťastnější. Oba týmy měly plno šancí a bylo to kdo s koho – jeden gól rozhodl celé utkání. Byli jsme většinu zápasu lepší a moc si vítězství vážíme, protože jsme se vydali ze sil,“ připouští Radek Duda.

Přestože Justin Peters ve čtvrtém kole s Parubicemi střídal a následně v Kladně čtyřikrát inkasoval, proti Českým Budějovicím si připsal druhé čisté konto v baráži. „Potřebovali jsme, aby si Justin sáhl na puk, dostal se zpátky do kanceláře a usedl za psací stůl. Budeme dělat všechno proto, aby u stolu seděl co nejdéle a měl kolem sebe komfortní zónu,“ slibuje za mužstvo zkušený forvard.

Jestli se může chomutovský A-tým opřít o skvělé výkony brankáře, v hledišti to až tak slavné není. Na Motor přišli jenom ti nejvěrnější, celkem jich bylo necelených 2 800. „Není to naše věc, je to věc fanoušků a naší organizace podle toho, jakou práci odvádí v marketingu. My se budeme snažit hrát tak, abychom fanoušky přilákali na tribuny. A aby stáli na naší straně,“ přeje si čtyřicátník.

„Věřím, že z toho nejhoršího, co nás potkalo, jsme venku. Teď je to jenom na nás.“

Po polovině prolínací soutěže mají nejlepší výchozí pozici Pardubice, druzí jsou s dvanácti body Rytíři a o pět bodů zpět je Chomutov. „Každý umí počítat. Myslím, že už výkon začíná trochu vypadat a že máme trochu drajv. Věřím, že z toho nejhoršího, co nás potkalo, jsme venku. Teď je to jenom na nás. Musíme dobře regenerovat. Máme kudlu na krku. Do hnízda jsme si pěkně nadělali, teď si vezmeme košťata a budeme se snažit pořádně uklidit,“ říká Duda.

„V českých luzích a hájích budou lidi samozřejmě spekulovat, že Pardubice už to mají jasné a budou přemýšlet, koho chtějí s sebou do extraligy. Jestli Jarouška, aby zaplnili arény a všechno se točilo kolem toho, nebo… Druhá věc je, že my na to nemůžeme koukat. Musíme se starat sami o sebe, protože je ve hře spoustu bodů. Musíme jet a snažit se vyhrávat, jako by to byl zápas číslo sedm v sérii,“ připojuje rodák z Chodova.

Petr Kváča skvělým skokem vychytal Radka Dudu

V případě naznačené spekulace se Dynamo zachrání, Motor nepostoupí a o poslední flek se porvou chomutovští Piráti s kladenskými Rytíři. „Ve tříbodovém systému je všechno možné, protože je to hrozně znát. Týmy, se kterými hrajeme, musíme skákat jak v šachách nebo Člověče, nezlob se,“ perlí Duda.

Pirátům na umazaní ztráty, kterou mají na Kladno, mohou stačit pouze vzájemné zápasy, které čekají soupeře ještě dva. Ten první přijde na řadu už v pátek. „Doufám, že je ta doba, kdy se budeme cítit lépe a budeme mít trochu šmrnc. Myslím, že je hokej trošku jiný, než jsme předváděli předtím. Už trošku jezdíme. V pátek se pojede o všechno. Zápas nám ukáže, jakou cestou půjdeme, jestli pojedeme nahoru nebo půjdeme dolů,“ uvědomuje si.

„Týmy, se kterými hrajeme, musíme skákat jak v šachách nebo Člověče, nezlob se.“

Růžičkova družina vypadala v předchozích zápasech mdle a nevýrazně, což ještě umocnily gólové příděly od Pardubic. Proti Českým Budějovicím zvládla od osmnácté minuty držet nejtěsnější náskok. „Těžko říct, jestli už jsme se silami na stejno jako před nemocí. Hokej už je aspoň nějaký. Zrychlíme a netouláme se na ledě. Hra má nějaký koncept a na tom je dobré stavět,“ praví forvard s devětašedesátkou na dresu.

Pro Chomutov by bylo ideální, kdyby ho tvrdě ubojované vítězství poslalo do šňůry bodových zisků. „Třeba to bude ten odrazový můstek, ale čas ukáže. Byli bychom hrozně rádi, kdyby zrovna tenhle zápas byl ten, kdy naskočí motor. Je důležité udělat sérii vítězství, protože se pak lépe dýchá a roste sebevědomí,“ uzavírá Radek Duda.

Sestřih Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz