Pekr se opřel do Třebíče i Bittnera: Vytočili mě! Fair play šlo stranou

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Bylo to první derby sezony a hned přineslo obrovské emoce. Zvlášť v prodloužení, v němž se Horácká Slavia po gólu Ladislava Bittnera radovala z vítězství.

Aplikace Tipsport extraligy

Tedy... Jen na chvíli.

Po poradě totiž rozhodčí branku Třebíče odvolali, šlo se do nájezdů a tam už slavila Jihlava.

Hodně dlouho se pak bude mluvit o pozápasovém rozhovoru Matěje Pekra.

Když totiž dostal otázku, jak viděl málem rozhodující gól Horácké Slavie, nebral si servítky. „Nevěděl jsem, jestli to viděli rozhodčí. Ale já to ze střídačky okamžitě viděl. A jel jsem za rozhodčím," popisuje Pekr v interview pro hcdukla.cz.

Ladislav Bittner se z branky moc neradoval – určitě tušil, že to byl minimálně sporný moment. „Trošku mě to vytočilo. Bittner dává spoustu gólů, je to fajn hráč. Ale jestli takhle kopne gól a nepřizná se... To ať se na mě někdo nezlobí, to je prostě špatně," kroutí hlavou Pekr.

„Pak se radují v rohu, jak kdyby vyhráli postup," pokračoval v emotivním rozhovoru na klubovém webu. „To stejné jejich druhý gólman (Jan Mičán, pozn. red.) – je zabalený v dece a nechytá, protože nechytne asi ani taxík. A oni se tam radují, jak kdyby postoupili."

„Nezlobte se na mě. Ale tohle mě trošku vytočilo!" zvýšil hlas jihlavský kanonýr. „A ještě k tomu Láďa Bittner... Jestli takhle dává většinu gólů, tak klobouk dolů." 

O výhru ale Dukla nepřišla, rozhodčí nakonec po poradě Bittnerův "gól" odvolali. „Já jel za hlavním. Ten říkal, že to neviděl. Druhý hlavní to taky neviděl. Přijel čárový a asi jim to poradil, že to tam kopnul," přiblížil Pekr.

„Já myslím, že to viděl celý stadion, že to bylo kopnuté a že to nebylo nějaké odražené. Kdyby se hrál fotbal, tak ok, vyhráli 1:0. My ale hrajeme hokej," dodal Pekr, který za Třebíč dřív hrával a fanoušci ho tam milovali. 

Až se na stadiony vrátí diváci, po středečním rozhovoru ho asi v Třebíči vřelé přivítání nečeká.

Navíc se další derby o Vysočinu hraje už za týden. Přinese další emoce?

„Možná jsem byl teď trošku v emocích. Ale nelituju toho. Myslím, že to musel vidět každý fanoušek, který byl u televize. Když se člověk nepřizná... Fair play šlo dneska bohužel stranou," zakončil Pekr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz