Pešán po prohře: Mrzí mě, jak stodvacetikiloví hráči Hradce padají

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

16. března 2018, 10:37

Martin Voltr

Jedni měli pauzu pět dní, druzí deset. Úvodní čtvrtfinále mezi Hradcem a Libercem ale nakonec ovládl méně rozehraný tým, Mountfield rozhodl hned na startu prodloužení. Kouč bílých šelem Filip Pešán si na domácí hráče ovšem postěžoval.

Nový fanshop

Dá se čekat, že tuhle sérii budou doprovázet velké emoce. V posledních letech se vyhnuly málokterým zápasům dvou ambiciózních týmů, které proti sobě svedlo i letošní čtvrtfinále. První duel ještě nepřinesl nervy na maximum, ale dá se čekat, že budou jenom eskalovat.

Oba týmy využily ve druhé třetině po jedné přesilovce, hlavně liberecké fauly v téhle pasáži dostaly domácí hodně na koně. Filipu Pešánovi se ale moc nelíbily. „Pro mě je trochu ku podivu, jak dokážou sto- nebo stodvacetikiloví hráči domácích padat v soubojích. To je věc, která mě trochu mrzí,“ říká kouč Liberce.

Fauly musíme omezit, říká Marek Kvapil

Hosté měli v zápase sedm vyloučených proti pěti hradeckým, navrch ale jeli i trestné střílení. Že ho Petr Jelínek v 53. minutě za stavu 2:2 neproměnil, nakonec Bílé Tygry stálo celý zápas.

„Já myslím, že je jedno, jestli má hráč sto dvacet kilo, nebo osmdesát,“ reaguje domácí trenér Václav Sýkora. „Když je na něj prostě faul, tak padnout může. Já jsem ty věci viděl jako fauly,“ vzkazuje Pešánovi.

Liberečtí si na vyloučení určitě budou chtít dát pozor. Stojí je zbytečné síly, které s pokračující sérií mohou chybět víc a víc. I když je pravda, že díky rychlému procesu se Spartou jich zatím mají dost. „Kluci v oslabeních udělali maximum, lehali do střel a chytali je. Ale musíme spíš trochu ty fauly omezit. Některé byly zbytečné,“ říká Marek Kvapil, autor obou libereckých tref.

„Samozřejmě že to bere síly, chodí tam skupina kluků, pro které je to náročné. Musíme mít oslabení co nejmíň,“ velí.

První bod nakonec domácím vystřelil Lukáš Vopelka, byť hodně šťastným způsobem. Hradečtí ale svého soupeře přestříleli vysokým poměrem 40:20, výhře šli možná víc naproti, i když hosté byli taky nebezpeční. „Musíme asi trochu víc střílet, i přes beky, a doufat, že tam něco proletí. Musíte to zkoušet, člověk nikdy neví. Z každé střely může padnout gól, ten můj druhý byl taky docela šťastný,“ uvědomuje si Kvapil.

Liberec je teď v mírně nevýhodné pozici, v pátek se nachystá znovu a bude usilovat o vyrovnání série. „Hradec nás asi ničím nepřekvapil. Hráli dobře v obraně a čekali na brejky a chyby. To je jejich klasika a takhle to asi bude celou sérii,“ uzavírá Marek Kvapil.

Sestřih utkání Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz