Pět bodů? Četl jsem o Kubalíkovi, směje se Chmielewski

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Aktuálně poslední čeští mistři vstoupili do letního Generali Česká Cupu zápasem na domácím ledě proti prvoligovému Přerovu. Hráči s drakem na prsou do zápasu šli bez jedenácti členů základní sestavy, přesto si na úvod turnaje zapsali jasné vítězství 7:2.

Chance liga na Hokejka TV

Pěti body se blýskl polský forvard Aron Chmielewski, který následně přiznal inspiraci v Dominiku Kubalíkovi.

Po velmi dlouhé době opět ostrý zápas, těšil jste se?
Hlad po hokeji byl velký. Minulá sezona skončila velice rychle, pak jsme strašně dlouho trénovali a každý z nás už chtěl zase hrát. Do konce nebylo jasné, zda se vůbec tento zápas uskuteční z důvodu aktuální situace. Máme za sebou několik testů na koronavirus. Je dobře, že jsme nakonec mohli hrát, teď jen, aby to vydrželo co nejdéle. Po celou dobu tady bude ta neznámá, zda vlastně liga vůbec začne. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát. Zvítězili jsme, utkání vidělo pár lidí, kteří určitě byli stejně nedočkaví jako my.

Jak se hraje s tím vším, co se aktuálně kolem pandemie děje?
Někde v podvědomí to určitě je. Sami nevíme, jak to vlastně bude. Jestli se bude hrát, nebo ne. Když ale jdu do zápasu a dám si na hlavu přilbu, tak se snažím hlavu úplně vypnout a soustředit se jen na hokej. Chci dělat svou práci na sto procent. Neohlížím se, co bude po zápase, co bude za pět minut. Do každého střídání jdu naplno, proto tímhle směrem nastavuji i svou hlavu. Naopak po zápase, při trénincích a jiných každodenních situacích ta nejistota někde v hlavě krouží. Není to moc příjemná situace.

Z osobního hlediska velmi vydařený zápas. Dva góly, tři asistence.
Četl jsem noviny, kde psali o Kubalíkovi, který zapsal pět bodů v NHL, tak já to provedl v Generali Česká Cup! (směje se) Hrálo se mi opravdu dobře. S Ondrou a Myšákem (Ondřej a Michal Kovařčíkové, pozn. red.) hrajeme spolu od doby, kdy jsem do Třince přišel. Už to bude nějakých šest let, co hrajeme spolu. Tuhle chemii jsme mohli vložit do zápasu. Nehráli jsme sice v plné síle, myslím však, že jsme jasně ukázali, že jsme extraligovým týmem. To jsme na ledě museli potvrdit.

Na stadion mohlo jen 500 fanoušků. Jak se hrálo v prakticky tréninkové atmosféře?
Fanoušci na stadionu nejsou. Ti, kteří přišli, se nás snažili povzbudit, zatleskat dobrým situacím. Za to jim patří dík, byli slyšet. Je potřeba se ale na toto připravit, neustále se bude hrát v tréninkové atmosféře. My pokaždé chceme podat co nejlepší výkon a je jedno, jestli to je play off nebo Generali Česká Cup. Každý chce hrát na sto procent, protože bojuje o své místo v Třinci. Je nás tady hodně, to moc dobře víme. Bylo vidět, že se každý chtěl předvést v co nejlepším světle.

S kterými spoluhráči se vám nejlépe hraje?
To je těžké říct, tohle nechám na trenérech. Nebudu nikoho favorizovat. Aktuálně hraju s bratry Kovařčíkovými a hraje se mi s nimi dobře. Jak to ale trenéři nakonec poskládají, to bude jejich věc. Noví kluci se představili velmi dobře, ukázali svůj potenciál. Myslím, že trenéři mají nad čím přemýšlet.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz