Pět let v zámoří, teď návrat? Polák Lyszczarczyk se porve o extraligu

Foto: hcverva.cz

Do přípravy extraligového Litvínova se zapojil také polský útočník Alan Lyszczarczyk, který se s tamním vedením dohodl na měsíční zkoušce. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Chance liga na Hokejka TV

„Alana jsme chtěli vidět. Je to mladý hráč, který měl velmi slušné poslední dvě sezony, co se týče produktivity. Poslední rok v juniorech i poslední rok v ECHL měl velmi zajímavá čísla,“ pokyvuje hlavní kouč litvínovských hokejistů Vladimír Országh.

„Chceme mu dát šanci, vidět ho v zápasech a po měsíci se rozhodneme, co bude dál,“ dodává k příchodu polského šikuly, který už před lety válel na českých kluzištích v dresu Chomutova, kde v letech 2012 až 2015 působil v dorosteneckých týmech.

Celkem zazářil 244 body ve 134 zápasech a vysloužil si angažmá v kanadské juniorské OHL. Hned v prvním roce zaujal 50 body, celkem v soutěži vystřídal tři kluby a za čtyři ročníky ve 272 utkáních zaznamenal 224 bodů za 98 branek a 126 nahrávek.

Minulou sezonu debutoval v seniorském hokeji, hrál nižší zámořskou ECHL. Na spolupráci se dohodl s Fort Wayne Komets, za které naskočil do 57 duelů. Vedl si rovněž velice dobře, Alan Lyszczarczyk nastřílel 19 gólů a navrch přidal 27 asistencí.

„Alan je hráč, který každý rok zaznamenává progres. V mládežnických kategoriích v Česku dosahoval vynikajících výsledků a dokázal je potvrdit jak v kanadské juniorce, tak i v první sezoně mezi muži,“ těší generálního ředitele klubu Pavla Hynka.

„Kromě toho v minulosti hrál tři roky v Chomutově a díky tomu není v extralize považován za cizince,“ doplňuje k polskému reprezentantovi, který se pod Krušnými horami potká i se svým mladším kolegou z národního týmu Pawlem Zygmuntem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz