Petráš září a táhne Děčín. Jaký hráč NHL ho trénoval?

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

23. října 15:42

Ondřej Mach

Sezonu začal parádním čtyřgólovým představením v Bílině, po pěti týdnech vládne statistikám ve skupině Sever a atakuje přední pozice i v rámci celé 2. ligy. Co stojí za bodovou explozí Zdeňka Petráše?

HokejkaTV

„Jsem rád, že se vstup do sezony povedl jak mně, tak týmu. V lajně s Ondrou Sýkorou a Pavlem Zajanem jsme si hodně sedli, s křídly jako jsou oni dva to jde samo,“ říká produktivní forvard s úsměvem.

Hned v prvním duelu jste vstřelil čtyři branky. Povedený začátek vám určitě hodně pomohl, že?
V přípravě to nebylo ono. A pak přijde první mistrák a padá to tam... Paráda! Dostanete herní pohodu a hlavně nám to tam padalo dál.

V září jste neprohráli jediný zápas, pak přišel menší útlum. V čem vidíte největší sílu týmu?
Na začátku sezony jsme chtěli posbírat nějaké body, to se nám povedlo. Důležité je, že jádro týmu zůstává už několik let stejné. Zkušenosti jsou naše velká síla. Ale měli jsme i velmi kvalitní přípravu.

„Skončilo pár kvalitních beků a útočníků. Je to znát.“

V kádru Medvědů ale přes léto skončila řada hráčů. Neovlivnilo vás to?
Určitě ano, skončilo pár kvalitních beků a útočníků. Je to znát.

Jaké utkání pro vás bylo nejnáročnější?
Hodně kvalitní týmy jsou Vrchlabí, Most nebo Dvůr Králové.

Věříte, že klub může mít v nabité druhé lize postupové ambice?
Tohle je otázka spíš na vedení týmu, jaké jsou ambice a možnosti. Sílu máme, potvrdili jsme ji. Budeme se snažit dostat co nejdál.

Sám jste prošel třemi severočeskými kluby, kromě Děčína jste hrál i za Most nebo Bílinu. V čem jsou tyto organizace odlišné?
Každá štace mi dala něco jiného. V Bílině jsem začínal s druhou ligou, dostal jsem příležitost. V Mostě jsem byl dva týdny, takže nemohu soudit. A v Děčíně je zase dobrá atmosféra. Snad zde zůstanu ještě nějaký čas.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Měl jste někdy nabídku z vyšší soutěže?
Do minulé sezony jsem byl hráčem Litoměřic. Měl jsem několik povedených sezon ve druhé lize, čekal jsem, že mě aspoň zkusí v přípravě. Nakonec to dopadlo tak, že jsem dostal zákaz trénovat a dokonce i hrát za krajský tým.

Jak k tomu došlo?
Krajské mužstvo trénoval Milan Buda a byl nadšený, že za ně dohraju sezonu. Vedení to ale zatrhlo. Odpověď proč jsem nikdy nedostal. Po dvou letech jsem potkal pana Sadila (předseda klubu, pozn. red.) a ten mi řekl, že jsem byl moc starý a nezapadal do koncepce. 

„Hrál jsem tam jednu sezonu a byla to parádní zkušenost.“

V mládežnickém věku jste si vyzkoušel hokej v zámoří. Jak na to vzpomínáte?
Hrál jsem tam jednu sezonu a byla to parádní zkušenost. Je to zase trošku něco jiného. Jiný svět, jiné tréninky. Nějaký čas mě trénoval Peter Worrell, hráč NHL. Takže jsem byl spokojený.

Většina druholigových hráčů souběžně s hokejem chodí do práce. Jak se vám to daří skloubit?
Naštěstí mám hodně flexibilní pracovní dobu. Takže mě se tento problém netýká.

Na vaší facebookové stránce propagujete inline hokej. Jste velkým fanouškem tohoto sportu?
Ano. Několik let hraju za pražský tým IHC Roller Storm extraligu inline hokeje. Je to parádní doplněk, když je pauza v ledním hokeji.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz