Petružálek by se mohl vrátit do Litvínova. Máme zájem, hlásí Kysela

20. listopadu 2014, 10:34

Václav Jáchim

Ve středu Jakub Petružálek oficiálně ukončil angažmá v ruském Avtomobilistu Jekatěrinburg. Na východní frontě se loučil po tragické smrti přítelkyně, podle slov svého zástupce Michala Leimbergra se rozhodl být po zbytek sezony co nejblíž rodině. Zkušený útočník neměl po neštěstí na hokej pomyšlení, ale výhledově plánuje pokračovat v kariéře. "Kuba trénuje, bude hrát dál," připomněl jeho agent.

Nový fanshop

Michal Leimberger zároveň naznačil, že další angažmá Petružálka by mělo umožnit českému reprezentantovi častý kontakt se svými blízkými. Jinými slovy - řeč je o Tipsport extralize. Někdejší hokejista Caroliny či finské Raumy je odchovancem Litvínova, nabízela se tedy možnost návratu do tamní Vervy.

Jak se zdá, tahle varianta může být reálná. "Jednáme, máme o Jakuba zájem. Smlouva se připravuje, do konce týdne by to mohlo být hotové," řekl klubovým stránkám generální manažer Robert Kysela s tím, že Petružálek musí ještě bleskově do Jekaterinburgu. "Pak by s námi měl Jakub začít trénovat," dodal Kysela.

Návrat Petružálka by byl pro Vervu vítaným impulsem. Bronzový medailista z mistrovství světa 2012 má kvalitu, bezpochyby by zvýšil ofenzivní sílu Severočechů. Hokejový Litvínov navíc musí nějakou dobu oželet zraněného elitního střelce Františka Lukeše, naopak nedávní marodi Pavel Francouz, Petr Chaloupka a Robin Hanzl už se zapojili do přípravy.

Petružálek se v Litvínově prosadil do vrcholového hokeje. Jako junior odešel za Atlantik, rok strávil v kanadském juniorském týmu Ottawa 67´s. Po povedeném mistrovství světa dvacetiletých, na kterém Češi brali bronz, dokončil v Kanadě ročník a zamířil domů. Ovšem v kádru Krušnohorců sehrál jen 19 utkání, nedostával moc prostoru, proto záhy znovu zvedl kotvy.

Od té doby žluto-černý dres neoblékl. Petružálek okusil NHL v Carolině, ročníky 2009-11 strávil ve finském celku Lukko Rauma. Pak se vydal do Ruska. Tři roky byl kmenovým hráčem Amuru Chabarovsk - ovšem na jaře 2013 získal Gagarinův pohár s Dynamem Moskva, letos zase dohrával sezonu v Kazani. Od léta nastupoval v Jekatěrinburgu, kde ve středu angažmá ukončil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz