Pikantní přesun: talent Malík jde z Vítkovic do Třince

Foto: hcocelari.cz

Šestnáctiletý brankář Nick Malík, který dosud chytal za mládežnické týmy Vítkovic, odchází do třinecké organizace.

Nový fanshop

„Původně jsem chtěl vyrazit za oceán, ale pak se ozvali Oceláři. Nabídli mi možnost hrát profesionální mužský hokej už v nejbližší sezoně. To jsme si doma vyhodnotili jako posun v kariéře, a proto jsem se rozhodl zůstat v Česku,“ řekl Malík v rozhovoru pro hcocelari.cz.

Mládežnický reprezentant naznačil, že bude chytat i za prvoligový Frýdek-Místek, který je třineckou farmou. Mimochodem: u rysů je asistentem trenéra jeho otec Marek. „V Nickově věku bude určitě prospěšnější, když bude nastupovat proti dospělým chlapům. Navíc pro každého otce je fajn, když může na hokejovou výchovu svého syna dohlížet,“ uvedl Marek Malík, bývalý obránce New York Rangers.

„Původně jsem chtěl vyrazit za oceán, ale pak se ozvali Oceláři."

Malíkovým snem zůstává NHL. Na rozdíl od svého staršího bratra Zacka se nakonec rozhodl jít domácí cestou. „Původně to na Nickův příchod vůbec nevypadalo," přiznal na klubových stránkách Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů. „Ale když jsme se dozvěděli o jeho touze po odchodu z Vítkovic do zámoří, zkusili jsme mu nabídnout naší vizi jeho budoucí kariéry. Jsme rádi, že souhlasil."

A dodal okolnosti přestupu: „Ani Vítkovice nebudou na tomto transferu ztratné. Pokud by Nick podepsal smlouvu s klubem NHL, na základě uzavřené vzájemné dohody mezi naším klubem a Vítkovicemi dostane ostravský klub polovinu částky z případného budoucího zhodnocení.“ 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz