Pikantní přesun z Karlových Varů do Plzně. Indiáni posilují obranu

Foto: hcplzen.cz

Obránce Matěj Stříteský po konci v Karlových Varech zůstává v extralize, stěhuje se k rivalovi do Plzně. Indiáni o tom informovali v tiskové zprávě.

partneři českého hokeje

„O Matěje jsme měli zájem už v průběhu loňské sezony, protože jsme sháněli praváka do obrany, ale byl pod smlouvou, tak jsme se rozhlíželi i jinde,“ říká sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák k příchodu 29letého zadáka, který naposledy působil v Energii, kde ve 45 zápasech nasbíral 19 bodů za devět branek a deset nahrávek.

„Když jsme se dozvěděli, že Matěj ve Varech skončil, vstoupili jsme do jednání a prezentovali jsme, že o jeho služby máme velký zájem. Prozatím se jedná o jednoletý kontrakt. Je silný jak ve hře dozadu, tak má velice dobrý ofenzivní potenciál. Tedy splňuje parametry, které u našich obránců očekáváme. Má navíc vynikající střelu,“ dodává.

„Jedná se o závazek, protože klub má nějaké očekávání, ale to stejně jako já od sebe. Je to pro mě velká motivace! Plzeň je super organizace, jež se dlouhodobě pohybuje v horních patrech tabulky. Chtěl bych svým podílem přispět, aby se nová sezona podařila a my byli co nejvýš,“ uvádí nová akvizice plzeňské defenzivy Matěj Stříteský.

„Je silný jak ve hře dozadu, tak má velice dobrý ofenzivní potenciál. Tedy splňuje parametry, které u našich obránců očekáváme. Má navíc vynikající střelu.“

Západočeský klub je pro něj už sedmou extraligovou štací. Začínal doma ve Vsetíně, potom dlouhé roky působil v Litvínově, další tři přidal v Mladé Boleslavi, následovala roční angažmá v Jihlavě, Liberci a v Karlových Varech. Celkem v nejvyšší soutěži zapsal už 543 startů, nasbíral v nich na beka solidních 158 bodů za 58 gólů a 100 asistencí.

Foto: hokejkv.cz

Příchody do HC Škoda Plzeň

Viktor Lang (Chomutov)
Dominik Pavlát (Chomutov)
Pavel Musil (Olomouc)
David Stach (Kladno)
David Kvasnička (Vítkovice)
Filip Suchý (Chomutov)
Matěj Stříteský (Karlovy Vary)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Jaroslav Pavelka (neznámo)
Bohumil Jank (Hradec Králové)
Adam Jánošík (Oskarshamn, Švédsko)
Lukáš Pulpán (Karlovy Vary)
Miroslav Indrák (České Budějovice)
Martin Heřman (neznámo)
Vojtěch Němec (Znojmo)
Patrik Zdráhal (Litvínov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz