Pikantní rodinný souboj v Chance lize? Možná brzy

Foto: Facebook HC Řisuty

Jestřábi skládají pro nadcházející sezonu Chance prakticky nový tým. Jeho cílem bude napravit nepovedený rok. Pomoct k tomu může i devatenáctiletý útočník Michal Janeček, který je nově v Prostějově na zkoušce.

Chance liga na Hokejka TV

Že je vám to jméno povědomé? Tak to rozhodně není náhoda. Jedná se totiž o synovce porubského trenéra Martina Janečka. Mladičký forvard tedy pochází z hokejové rodiny. Snad i proto bylo o jeho životní cestě jasno už tak nějak dopředu.

Poslední roky strávil Michal Janeček coby člen chomutovské juniorky, kde na sebe postupně bral jednu z vůdčích rolí. Byla to nepochybně dobrá škola, protože tamní mládež patří mezi nejvyhlášenější v republice.

Do seniorského hokeje nakoukl poprvé loni – za druholigové Řisuty odehrál celkem osm zápasů (2+2). Teď přišel na řadu další krok: pokusit se probojovat do kádru mateřského Prostějova. Vzhledem ke konkurenci, která u Jestřábů panuje, to bude úkol nesnadný, ale rozhodně ne nemožný.

V kolonce Janečkova prostějovského působení je prozatím podmínečně zvýrazněno slovo try-out. Takže bude záležet jen na něm, jak se o svoji šanci popere.

Ale existuje pro maximální nasazení lepší motivace než porazit vlastního strýce, navíc kouče jednoho z nejambicióznějších celků soutěže?

Bude zajímavé sledovat, jestli nakonec opravdu k tomuto pikantnímu rodinnému souboji dojde.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Ondřej Bláha, Kryštof Rochla.

Obránci: Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Jakub Matyáš, Martin Pěnčík, René Piegl, Aleš Sova, Robin Staněk.

Útočníci: David Bartoš, Michal Gago, Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Tomáš Kaut, Lukáš Motloch, Petr Mrázek, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, Daniel Vachutka, František Wágner, Lukáš Žálčík, Michal Janeček.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz