Pirát Blaha dal první gól. Lubina pak hořekoval: Byli jsme jak vyklepané startky

Foto: Petr Kozelek

Piráti ve 47. kole Tipsport extraligy porazili poslední Pardubice a bodově se dotáhli ke karlovarské Energii. Domácí obránce Lukáš Blaha si duel maximálně užil, jelikož vstřelil první gól mezi tuzemskou elitou a přidal i premiérovou asistenci. Dynamo jelo na sever Čech s vědomím, že jde o velmi důležité utkání, které nakonec nezvládlo.

HokejkaTV

Chomutovští do utkání dobře vstoupili. V páté minutě vyraženou ránu Blahy našel Pavel Klhůfek a otevřel skóre utkání. „Máme za úkol rychle otáčet hru, takže jsem vyrazil, zavezl puk do pásma a vystřelil. Pavel pak puk dorazil,“ popisuje Lukáš Blaha.

Po premiérové asistenci pokračoval dvaadvacetiletý obránce ve výborném výkonu, jelikož zblokoval tři střely a byl na ledě i u druhého gólu Pirátů v prostřední třetině. „Když jsem měl asistenci, hrálo se mi pak mnohem lépe než předchozí zápasy. Hráče to nakopne. Pro mě to bylo důležité, protože když mám špatný vstup do zápasu, těžko se z toho dostávám,“ přiznává.

Sestřih utkání Chomutov – Pardubice

V závěrečném dějství Blaha napřáhl v pravém kruhu a zvýšil na 3:0 pro Chomutov. „Růža udělal zvrat a našel mě křižnou přihrávkou, já jsem měl na kruhu dost času a naštěstí jsem to trefil. Měl jsem strašnou radost, ještě navíc, když to bylo doma před vlastními fanoušky,“ libuje si mladý zadák, pro něhož to byl zatím nejlepší duel v kariéře. „Jsem moc rád, je to pro mě odměna za práci, kterou jsem dělal. A asi jsem se dobře vyspal,“ culí se.

Chomutovští v šedesáti minutách uhlídali všechny pardubické střelce, a Justin Peters tak odešel s čistým kontem. „Od začátku do konce jsme byli lepším týmem a šli jsme si za svým. Byl to pro nás zápas o šest bodů, takže jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ uvádí mladý bek, jehož přerušil s kýblem iontového nápoje Radek Duda. „Asi si budu muset dát sprchu,“ směje se Lukáš Blaha a pokračuje, „tabulku sledujeme, chceme Energii dostat pod sebe a snad se nám to podaří.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pirati Chomutov (@piratichomutov),Úno 22, 2019 v 1:38 PST

Byl to klíčový zápas, jak se vyhnout baráži. Nezvládli jsme ho!

Kdyby Dynamo na ledě Chomutova vyhrálo, bodový rozdíl by se stáhl na sedm bodů, nyní činí třináct. „Byli jsme si vědomi vážnosti utkání, kdybychom vyhráli, mohli bychom se tak nějak nadechnout k boji o lepší umístění. Bohužel pro nás boj o lepší umístění pravděpodobně skončil. Myslím, že to byl rozhodující zápas, jestli se můžeme vyhnout baráži. Nezvládli jsme ho, takže začneme přemýšlet trochu jinak a přizpůsobíme program baráži. Nebudu vybírat další tým k nám, protože pro nás by byl v dnešní době možná silný i nějaký tým z druhé ligy,“ hodnotí Ladislav Lubina.

Pardubice měly aktivní vstup, který však ukončila vedoucí branka Pirátů. Pak Dynamo recept na Justina Peterse nenašlo ani v přesilovce pěti proti třem. „Celkem slušně jsme začali a měli jsme v prvních pěti minutách tři střely, ale potom jsme deset minut nevystřelili. V tom vidím hlavní problémy. Představoval jsem si, že podáme trochu jiný výkon, ale působili jsme na ledě jako vyklepané Startky. Rozhodla také naše ustrašenost. Přesilovka je naše velmi slabá stránka, když v nich nebudeme střílet, gól nikdy nedáme,“ pokračuje hlavní kouč Východočechů.

Nyní má před sebou trenérský štáb těžký úkol – připravit mužstvo na klíčové období sezony. „Problémů je víc, nejtěžší a prvořadý úkol je, abychom dostali hráče do nějaké pohody. Nemůžeme na ledě působit jako proti Chomutovu, ale přikládám to i tomu, že jsme věděli, jak je to důležité utkání,“ říká Lubina, který neskrýval osobní rozladění. „Jsem maximálně zklamaný. Našel bych i horší slovo, ale…“ mlčky uzavírá.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz