Piráti doma zase selhali. Nejsme schopni nic uhrát, láteří Sklenář

Foto: piratichomutov.cz

Piráti v Tipsport extralize nadále figurují na čtvrtém místě v tabulce s jednadvaceti body, které získali převážně na kluzištích soupeřů. Ve SD ARÉNĚ udrželi Chomutovští jenom šest bodů a po porážce se Zlínem už počtvrté v řadě museli většinu bodů přenechat sokům. Příčiny lepší venkovní bilance hledal marně i Jakub Sklenář.

Nový fanshop

Piráti v loňské sezóně byli pověstní domácí neporazitelností, letos to ale nepotvrzují. V chomutovské aréně vyhráli za tři body pouze jednou, když porazili v úvodním kole Olomouc, ale poté už se nikdy po šedesáti minutách neradovali. Jednu výhru v prodloužení už doplnila pouze červená čísla. „Poslední dobou nejsme schopni domácí zápasy vůbec uhrát. Musíme se nad tím zamyslet,“ uvedl Jakub Sklenář.

„Kdybychom věděli proč, tak na tom určitě zapracujeme,“ ujišťoval. „Loni se nám dařilo doma, venku nám to moc nešlo a letos je to úplně obráceně. Vozíme docela dost bodů z venku, ale nepotvrzujeme je. Chce to, abychom tři body z venku potvrdili i doma,“ uvědomoval znojemský rodák.

Doma hrajeme na 50 procent a pak to honíme, tvrdí Skokan

Piráti mohou na čtyři domácí prohry v řadě rychle zapomenout, jelikož je teď čekají dvě střetnutí venku. Nejprve odjedou do pražské O2 arény k duelu s trápící se Spartou a o hned o dva dny později zahájí druhou čtvrtinu ligy v Olomouci. „Je dobré, že jdou zápasy rychle po sobě, budeme se na ně muset dobře připravit. Myslím, že hrajeme dvakrát venku, musíme získat nějaké body a pak je doma potvrdit,“ burcoval devětadvacetiletý útočník.

Proti Zlínu si svěřenci Vladimíra Růžičky vypracovali v deváté minutě vedení, o které ale přišli a už na obrat hostů nedokázali zareagovat. „Byl to špatný zápas. Vedli jsme 1:0, ale pak jsme udělali nějaké chyby a inkasovali jsme,“ popsal Jakub Sklenář. „Vedli jsme, kdybychom si to lépe pohlídali, zápas by vypadal úplně jinak.“

Ševci se můžou pyšnit nejlepší procentuální úspěšností ubráněných oslabení, což potvrdili i proti Chomutovu, který měl ve třetí části hned tři početní výhody v krátkém sledu za sebou. „Já to ani nevím, že mají nejlepší oslabení. Moc to nesleduji. Musíme se zaměřit na sebe, hrát přesilovky jednoduše, střílet a dostat puk do brány, protože občas řešíme situace trochu složitěji,“ nabádal Sklenář.

Severočeši si vytvořili několik příležitostí, kdy stáli sami před zlínským gólmanem Liborem Kašíkem, ale žádnou nevyužili. „Měli jsme nějaké šance, ale musíme se tlačit více do brány. Kašík má výbornou formu,“ pochválil soupeře. „Co rozhodlo? Druhou a třetinu jsme měli docela tlak, ale nedáme góly. Děláme individuální chyby,“ uzavřel Jakub Sklenář.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz