Piráti jsou v insolvenci, hrozí jim bankrot. Přijdou o mužský tým?

Foto: Kateřina Kundertová

Ví se už dlouho, že na tom Chomutov není finančně dobře. Klub je v konkurzu a navíc ho podle informací deníku Sport tíží i neuhrané závazky z minulosti. Současným hráčům prý dluží lednovou a únorovou výplatu. Ohrožena je tak existence seniorského týmu, který působí v Chance lize.

partneři českého hokeje

„Bohužel nás dohnala situace, kdy jsme před sezonou 2019/2020 dostali čísla příjmů, která neodpovídala realitě, a převzali jsme už uzavřené smlouvy s hráči, trenérem i sportovním manažerem. My jsme z čísel ohledně příjmů vycházeli, což se odrazilo skoro na všech našich krocích,“ vysvětluje na klubovém webu ředitel chomutovského klubu Adam Zwettler, který je zároveň předsedou zapsaného spolku.

„Pokud zachráníme v jakékoliv podobě seniorský hokej, budeme pracovat s penězi, na které opravdu uvidíme, a vše nastavíme, abychom na konci ročníku 2020/2021 mohli říct, že klub je zkonsolidovaný,“ doplňuje.

Klub za sebou táhne dluhy z minulosti, které se snaží ve spolupráci s partnery a městem vyřešit. Vzhledem k běžícímu insolvenčnímu řízení a zabržděné ekonomice, která vlivem opatření proti šíření koronaviru citelně zpomalila, ale Piráty nečeká nic jednoduchého. „Jsem si vědom, že momentální nejistota je nepříjemná pro všechny, kterých se to týká, ale chtěl bych všechny ubezpečit, že nic nebalíme a nevzdáváme,“ pokračuje Zwettler.

Budoucnost áčka? Nejistá! Mládež jede dál

„Vedeme řadu jednání, abychom současnou situaci ustáli. Nicméně odhadovat v tuto chvíli výsledek opravdu nemůžu. Se seniorským hokejem to může dopadnout dobře, ovšem stát se může i to, že dospělý tým nebudeme mít. Opravdu nechci předjímat,“ dodává.

Budocnost seniorského týmu Chomutova je nejistá. Piráti vzhledem k tíživé finanční situaci na konci března s okamžitou platností propustili všechny hráče starší 22 let. Co bude dál? Těžko říct. „I kdybychom neudrželi seniorský hokej, mládežnické týmy budou hrát i v příští sezoně a od 1. května se začnou připravovat prostřednictvím online spojení s trenéry,“ uzavírá Adam Zwettler.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz