Piráti padli gólem v čase 59:17. Taková porážka bolí, smutní Flemming

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

22. října 2018, 12:22

Libor Kult

Piráti naposledy hostili v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ v té době desátý Třinec, s nímž chtěli navázat na předchozí dvě domácí výhry. Přestože pojedenácté v sezoně inkasovali první gól zápasu a podesáté ztratili zahajovací třetinu, v prostředním dějství skóre otočili. Oceláři však ještě do druhé přestávky vyrovnali a v poslední minutě normální hrací doby rozhodl v početní výhodě Erik Hrňa. Ve druhém startu sezony si první bod připsal kanadský obránce Brett Flemming, jenž přihrál Vladimíru Růžičkovi na jeho krásný gól.

Nový fanshop

„Taková porážka mrzí hrozně moc, protože jsme opravdu makali, abychom minimálně bod získali,“ ohlížel se sedmadvacetiletý rodák z Reginy. „Prohrát gólem v poslední minutě je těžké, ale můžeme se tím trápit jen večer po zápase. Druhý den už na to musíme zapomenout a zase makat,“ burcoval jedním dechem.

Pravdou je, že Piráti nepředvedli špatný výkon, soupeře výrazně přestříleli, ale v koncovce naráželi na výborného Šimona Hrubce nebo brankovou konstrukci, což byl ve třetí části hry případ právě Bretta Flemminga. „Bohužel jsem trefil tyčku,“ smutnil po milimetrové ráně do spojnice. „Kdyby to byl gól, mohl se zápas překlopit na naši stranu,“ litoval.

Na druhou stranu je nutné přiznat, že Oceláři byli i přes prohru na střely poměrem 25:41 v obranném pásmu Severočechů nebezpeční. „Myslím, že jsme hráli dobře, ale pár zmatků v našem pásmu jsme tam měli,“ uznala někdejší naděje Washingtonu, která do NHL zatím nenakoukla. „Kvůli tomu měl soupeř taky dost šancí, ale Lukyno (Štěpán Lukeš, pozn. red.) nás podržel,“ chválil maskovaného spoluhráče.

Vinou zlomené nohy naskočil Brett Flemming jen do dvou přípravných duelů a nyní až třetí říjnový víkend rovnýma nohama do nejvyšší soutěže. „S Třincem už to bylo zase o kousek lepší než předtím ve Varech,“ zmínil letošní debut v základní části. „Občas jsem sice ještě trochu bojoval sám se sebou, ale den ode dne se cítím lépe,“ doplnil s tím, že potřebuje především chytit zápasový rytmus.

„Prohrát gólem v poslední minutě je těžké, ale můžeme se tím trápit jen večer po zápase. Druhý den už na to musíme zapomenout a zase makat.“

„Makal jsem na návratu opravdu poctivě, ale žádný trénink vám zápas nenahradí, přestože doktoři, lidé na rehabilitaci, náš kondiční trenér, fyzioterapeut i kouč Martínek se mnou odvedli parádní práci, abych byl co nejdřív fit,“ děkoval na dálku s tím, že momentálně cítí svou formu na osmdesáti procentech.

Druhý gól Pirátů vstřelil finský útočník Masi Marjamäki, pro něhož se po několika tyčích a břevnech jednalo o premiérový zásah mezi českou klubovou smetánkou. „Byl to typický přesilovkový gól,“ přibližoval po závěrečné siréně v útrobách chomutovské arény. „Přišla přihrávka na modrou, obránce vystřelil a před brankou vznikla skrumáž, ze které jsem dorážel,“ připojil ještě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz