Piráti s Dudou vybojovali první body. Hluchý porazil slepého, říká

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Při minulých zápasech byla v chomutovské aréně ponurá nálada. Proti Mladé Boleslavi přišlo více něž tři a půl tisíce lidí, které přivítaly v obnovené premiéře Radka Dudu. Bojovník se svou typickou devětašedesátkou na dresu se příznivcův odvděčil gólem a asistencí, což pomohlo k prvním bodům na konto Pirátů.

Plekanec Chance liga

„Celý život hraji hokej pro lidi, proto jsem přišel do Chomutova, abych pobláznil fanoušky i hráče a přivedl je do transu. Ne každý den se to podaří, ale chci, aby si to užívali,“ přeje si Duda. A s Bruslaři se mu to povedlo. Piráti sice prohrávali, ale ještě do konce první části srovnali, takže se začínalo od nuly.

Ve druhé části byli hosté vyloučení do třech, čehož využil právě zkušený forvard, a otočil tak skóre utkání. „Neměli jsme nic sehraného, jenom jsme vařili ze situace, podle toho, jak se soupeř postaví,“ říká odchovanec Sokolova. „Hráli se dvěma hráči nahoře, takže nám zavřeli modrou čáru. Na mě jenom bylo, abych nestál moc dole,“ popisuje dál.

Radek Duda dostal přihrávku od Vladimíra Růžičky, dvakrát si prohodil puk a prostřelil Gašpera Krošelje na zadní tyčku. „Měl jsem dvě možnosti – přihrát kros nebo to napálit na bránu. První střelu jsem zkusil nahoru. Další jsem mu dal čuchnout přihrávku nahoru a vystřelil na mrtvou nohu. Buď jste za hvězdu nebo za blbce, mě to tentokrát vyšlo,“ culí se.

Ještě do konce prostřední dvacetiminutovky se prosadil Petr Koblasa po parádní souhře s Janem Havlem, ti stanovili průběžný stav na 3:1. „Třetí gól byl důležitější než můj. Havlis to dobruslil, nádherně sebral puk a předložil Koblovi světovou přihrávku. Parádně využili přečíslení dva na jednoho. Kluci to sehráli parádně a já jako divák jsem se bavil,“ přiznává devětatřicetiletý útočník.

>> Kometa srazila Litvínov z čela! Outsideři se vzbouřili, ligu vede Hradec

I přes snížení Jakuba Orsavy si Piráti došli pro tři body, se kterými jak kdyby čekali na Radka Dudu. „Čarovat neumím. Sešly se dva týmy – hluchý a slepý. Ten hluchý vyhrál,“ uvádí. „Šli jsme vítězství naproti, bojovali jsme a chtěli jsme sérii za každou cenu zlomit. Tým měl svěšené hlavy, ale na konci vypadal jako vítězný. Jsou to pro nás zlaté tři body, s Mladou Boleslaví to bylo v podstatě o šest,“ pokračuje.

První vítězství po dlouhé šňůře nezdarů by mohlo Chomutovským sloužit jako odrazový můstek k lepším výsledkům, čemuž věří i Duda. „Čekání bylo strašně dlouhé, takže už to kluci potřebovali. Pár zápasů už to bylo. Je to o každodenní práci, aby člověk přišel, odmakal to a užil si to. Pořád by měl myslet na to, že dělá koníček, který je dobře zaplacený,“ nabádá.

„Čarovat neumím. Sešly se dva týmy – hluchý a slepý. Ten hluchý vyhrál.“

Družina kouče Růžičky by chtěla na první body pochopitelně navázat hned v dalším domácím duelu. „Musíme fárat, šlapat dál, upravit detaily hry a pořád se zlepšovat. Všechno, co děláme, musíme vyhrávat. Proto hokej děláme, chceme znát jenom vítěze. Musíme jenom trénovat, makat nepřemýšlet a nekoukat na tabulku,“ velí nejstarší muž kabiny.

V neděli od 15 hodin a 30 minut vyzvou Piráti před vlastními fanoušky Ševce, kteří mají dvě povedené výhry v zádech. „Bude to zase důležitý zápas. Zlín zahrál dvě perfektní vítězství proti Spartě a s Pardubicemi, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ uzavírá Radek Duda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz