Piráti začali testováním. Becka u juniorky zřejmě vystřídá Jíra

Foto: piratichomutov.cz

Individuální příprava je minulostí, po uvolnění mimořádných opatření už se na tradiční společné tréninky mohli vrhnout také mládežníci v Chomutově.

partneři českého hokeje

Piráti přitom měli naplánovaný start přípravy už na 4. května. „Původně jsme chtěli začít o týden dřív, ale ještě jsme počkali, protože tréninky po skupinkách by byly logisticky náročné. Teď samozřejmě nějaká omezení stále musíme dodržovat, ale kluci už můžou být pohromadě, což vnímám jako velkou výhodu,“ hlásí na klubových stránkách Petr Jíra, sportovní trenér mládeže a hlavní trenér akademie.

Hokejisté budou trénovat po různých chomutovských sportovištích. K tomu si přidají výběry do Bezručova údolí, jež vede do nitra Krušných hor. Třeba junioři už se v úvodním týdnu stihli pořádně zapotit i v posilovně.

Petr Jíra

Petr Jíra | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Necháváme to plně v kompetenci jednotlivých trenérů. My jsme si juniory na začátek otestovali, abychom věděli, jak zodpovědně přistoupili k individuální přípravě, když se nemohlo trénovat společně,“ vysvětluje Jíra.

Právě bývalý útočník, který zasvětil Chomutovu téměř celou svou aktivní kariéru, povede mládež druhým rokem v řadě. K tomu by měl navíc podle všeho převzít taktovku juniorů, u jejichž kormidla skončil ostřílený Jaroslav Beck.

Definitivně však zatím Piráti složení realizačních týmů nepotvrdili. „Čekáme, jak se vyvine situace kolem áčka, která by ještě mohla některé věci změnit,“ říká Petr Jíra.

Pokračování chomutovského hokeje je opředeno velkou nejistotou, nicméně zachování mládeže je pro klub prioritou. Místní junioři získali v uplynulé dekádě tři mistrovské tituly.

Na konci článku se můžete podívat i na domácí tréninky mladých Pirátů z času karantény.

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz