Písek má nové vedení. Dlouhodobý cíl? Návrat do první ligy!

Foto: IHC Králové Písek

Nejen Tábor. Na jihu Čech má nově prvoligové ambice také sousední Písek. Králové totiž v předešlých dnech ohlásili spoustu změn. O co jde?

Aplikace Tipsport extraligy

Zaprvé. Mužský hokej už bude fungovat pod samostatnou hlavičkou, jako společnost s ručením omezením. Mládež zůstává pod řízením zapsaného spolku.

Zadruhé. Generálním manažerem se nově stal Erik Svoboda.

Zatřetí. Trenérem a sportovním šéfem byl jmenován Luboš Rob starší. 

S těmito změnami souvisejí i klubové ambice. Zatímco letos skončili Králové daleko mimo pozice pro play off, v budoucnu chtějí patřit ke špičce druhé ligy.

„Jednoznačným cílem je vybojovat nejen pro Město Písek, nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče druhou nejvyšší soutěž."

A nejen to! 

„Erik Svoboda věří, že se společnými silami podaří dospělý hokej u Otavy pozvednout," píše se na klubovém webu. „Rád by do královského města vrátil soutěž, která historicky do Písku patří a kterou si zaslouží. Takže jednoznačným cílem vstupu do seniorského týmu je vybojovat nejen pro Město Písek, nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče druhou nejvyšší soutěž, ve které hrál klub z královského města vždy historicky významnou roli a zaznamenal v ní řadu úspěšných tažení."

Připomínáme, že se Písek objevoval v Chance lize v letech 1994 až 2005 a 2010 až 2013.

„Prvním cílem je dostat se v této sezoně do play off."

Je jasné, že jihočeský klub bude ale muset jít postupnými kroky. Postup není okamžitým cílem, ale dlouhodobým.

„Uvidíme, jak kvalitní kádr se nám podaří složit už na tento ročník. Prvním cílem je dostat se v této sezoně do play off," řekl před časem na píseckém webu trenér Luboš Rob. „Jinak cíle do budoucna budou postupné. Chceme, aby se Písek časem zařadil mezi špičku druhé ligy."

Lukáš Tramba a Erik Svoboda.

Lukáš Tramba a Erik Svoboda. | Foto: ihcpisek.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz