Písek má nového trenéra, do 2. ligy míří populární Kondor

Foto: Facebook IHC Králové Písek

8. června 2020, 18:47

Pavel Mandát

Hokejový Písek už má nového trenéra. A nutno říct, že vedení Králů dokázalo na tuto pozici ulovit opravdu velkou rybu. Novým koučem Jihočechů se totiž stal někdejší elitní útočník Luboš Rob.

O Kapku lepší hokej

Devětačtyřicetiletý Rob ve funkci nahrazuje mladičkého Karla Herra, který se před časem rozhodl Písek opustit. Na pozici hlavního kouče to pro něj bude v seniorském hokeji premiéra. Doposud totiž působil u českobudějovické mládeže, potažmo jako asistent na lavičce mužů.

V Písku čeká Roba zajímavá výzva. Králové mají co napravovat. Během uplynulého ročníku se totiž Jihočechům vůbec nedařilo, přičemž nebýt někdy až groteskního druholigového působení Golden Dragon, byli by na tom Písečtí ještě mnohem hůř.

Takhle jim 30 získaných bodů stačilo na sedmé – předposlední místo v hodnocení skupiny Střed. Vůči šestému David Servisu měli u řeky Otavy propastné manko čítající 25 bodíků.

Teď ale i s Robem věří v lepší zítřky. Oprávněně. Populární Kondor má zkušeností na rozdávání. Vždyť mezi mantinely tuzemské extraligy zvládl odehrát 735 utkání, během nichž nasbíral 540 kanadských bodů. Většinu z nich v dresu mateřských Českých Budějovic.

Pro mladý písecký tým tak zcela jistě půjde o vítanou injekci hokejové vyzrálosti a přehledu. O injekci, která může diametrálně změnit současnou ne příliš pozitivní náladu, jenž kolem místního hokeje panuje.

Kromě postu hlavního trenéra bude Rob v Písku vykonávat ještě funkci sportovního manažera. Díky tomu bude mít velké slovo v tom, jak má nový tým Králů vypadat. Na závěr dodejme, že Robovým asistentem se stal Václav Šrámek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz