Písek stále zbrojí: z Francie přivedl někdejší talent pražské Sparty

Foto: Facebook Les Ours de Villard

16. července 2020, 13:37

Ondřej Mach

Výrazně aktivní zůstávají v tvorbě kádru pro novou sezonu písečtí Králové. Jihočeský klub oznámil dalšího nováčka na soupisce: po ročním angažmá ve Francii se na tuzemské stadiony vrací Martin Matějček. Písek o tom informoval na své facebookové stránce.

O Kapku lepší hokej

Přestože loni Matějček působil na západě Evropy, tak pro české fanoušky jde o známé jméno. Rodák z Odoleny Vody prošel mládežnickými kategoriemi Sparty, kde platil za velký talent. V rudém dresu si kromě toho zahrál s Dominikem Simonem a dalšími známými hráči.

Výkonů mladého útočníka si všimli i reprezentační trenéři, kteří ho od šestnácti let pravidelně zařazovali do výběrů národního týmu. Matějček tak okusil atmosféru World Hockey Challenge do sedmnácti let, probojoval se na světový šampionát osmnáctiletých nebo na prestižní Hlinka Gretzky Cup.

V devatenácti letech se rozhodl zamířit za oceán. Za Monroe Community College nasbíral v juniorské obdobě univerzitní NCAA neuvěřitelných 80 bodů ve 25 zápasech. Následoval přesun do USPHL Elite, kde Matějček nastupoval za tým Roswell Bulldogs.

Po dvou letech v severní Americe se ale vrátil zpátky do srdce Evropy. Jako nové působiště si vybral Benátky nad Jizerou, v první lize se však výrazněji neprosadil a o rok později se přesunul do kádru pražské Kobry.

A ve třetí nejvyšší soutěži se mu dařilo. Matějček v branickém celku strávil úspěšné dva roky, sbíral téměř bod na zápas a dvakrát se s mužstvem podíval do vyřazovací části. V ročníku 2018/19 pokračovalo jeho hokejové cestování, tentokrát oblékl dres Univerzity Karlovy v EUHL.

K trochu netradičnímu kroku se odhodlal minulý rok, kdy zvedl kotvy a namířil si to do třetí nejvyšší francouzské soutěže. I tam byl nadmíru produktivní: patnáct duelů mu stačilo na devatenáct branek a devět asistencí.

Teď je Matějček zpět ve druhé lize, Písek v něm získal zajímavé oživení ofenzivy. Klub kromě toho oznámil setrvání kapitána juniorského týmu Matěje Přibyla a obránce Dominika Bílka. Zajímavostí je, že Bílka jako novou posilu oznámila Kobra. Podle všeho ale zůstává na jihu.

Foto: Facebook IHC Králové Písek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz