Plameny ve 2. lize nekončí! Klub udržel většinu kádru, kdo odchází?

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Včera jsme psali o tom, že ve třetí nejvyšší soutěži zůstává Dvůr Králové a dnes stejná zpráva přišla ze Žďáru nad Sázavou. „Troufám si říct, že sezonu na 99 % odehrajeme, a doufám, že i v lepších podmínkách, než tomu bylo minulý rok,“ říká pro web hokejzr.cz generální manažer Martin Nečas.

O Kapku lepší hokej

Nad další existencí žďárského hokeje visel otazník, nyní by však situace měla být o dost jednoznačnější. Klub minulý týden zveřejnil informace, že aktuálně probíhají jednání se zástupci města a podle všeho by měla být na dobré cestě.

Nebylo tajemstvím, že předchozí vztahy nebyly úplně ideální. I z toho důvodu došlo ke změně na pozici generálního manažera. „Ze strany města vzešel požadavek či návrh, zda by nebylo vhodné vše přehodnotit a zamyslet se nad tím. Proto jsme se s Mildou Šimonem prohodili ve funkcích, kde tím hlavním vyjednavačem budu společně s Alešem Koželuhem já,“ zmínil pro Žďárský deník nový generální manažer Martin Nečas.

„Ze strany města vzešel požadavek či návrh, zda by nebylo vhodné vše přehodnotit a zamyslet se nad tím.“

Sehnat finance pro chod druholigového klubu není vůbec jednoduché, což platí obzvlášť v této složité době. Klub musel o účasti ve druhé lize dlouho přemýšlet, protože minulá sezona skončila schodkem půl milionu korun. Pomocnou ruku v tomto ohledu podalo právě město.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

„Jednáme naprosto otevřeně. Do úplných detailů jsme rozkryli veškeré financování klubu. Kolik prostředků dostáváme od svazu či kraje, jak vysoké jsou příspěvky, ale i to, co komu a kolik platíme. Z toho všeho pak vyšel po této sezoně půlmilionový schodek. Ono by to úplně stejně dopadlo už v předchozích dvou letech, ale tehdy jsme ztrátu pokaždé pokryli penězi za naše úspěšné odchovance,“ vysvětluje Nečas.

Podpora města je v tuto chvíli nesmírně důležitá. „Město Žďár nad Sázavou se nám snaží opravdu pomoci, čehož si nesmírně vážíme. V tuto chvíli jsme domluveni na nějaké formě pomoci, ale stále to není oficiálně potvrzeno, tudíž nechceme dávat žádná oficiální stanoviska. Chápeme, že jsou fanoušci netrpěliví a chtějí vědět každý detail, ale teprve až bude vše hotové, odklepnuté, vydáme podrobnější informace,“ pokračuje generální manažer klubu.

„Jednáme naprosto otevřeně. Do úplných detailů jsme rozkryli veškeré financování klubu.“

Už tak hodně nejistou situaci ještě zhoršila pandemie koronaviru, která se do financování sportu promítne nemalým způsobem. „Moc dobře si uvědomuji, že situace dnešních dní je vážná a pandemie ovlivnila činnost většiny našich partnerů. Zatím ale dostávám pozitivní zprávy a věřím, že nám všichni zůstanou nakloněni. Velké díky patří městu, které nás nenechá ve štychu,“ říká obchodní manažer klubu Aleš Koželuh.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Ve středu se vedení klubu dohodlo na další důležité novince. Ve funkci asistenta trenéra zůstane i nadále současný generální manažer Nečas. „S Nečim mně to vloni moc vyhovovalo, a tak jsem rád, že naše spolupráce bude pokračovat i přesto, že bude mít letos daleko více povinností, než tomu bylo doposud. Ale slíbil mi, že to pro něj nebude žádný problém,“ přibližuje trenér Radek Haman.

„S Nečim mně to vloni moc vyhovovalo, a tak jsem rád, že naše spolupráce bude pokračovat.“

Ani Nečas si nemyslí, že by ho nová funkce nějak limitovala. „Já v tom problém nevidím, i tak jsem býval na zimáku od rána do večera. Pokud už by to hořelo a já se nemohl zúčastnit tréninků z důvodu nějakého jednání, tak za mě může zaskočit Vojta Šír, popřípadě by to zvládl Radek i sám,“ věří Nečas.

Minimální odchody a zajímavé posily z Jihlavy

Velmi pozitivní zprávou pro všechny fanoušky je, že by měla pokračovat drtivá většina loňského kádru. Mezi třemi tyčemi bude trenér Haman dál spoléhat na osvědčenou dvojici Jiří Sláma a Jan Čáp. Defenzivu povede kapitán Martin Pleva společně s Martinem Lojkem, u kterého bude záležet na pracovním vytížení.

Šanci mezi muži dostane mladičký obránce Jan Čermák, který se v dresu Plamenů dvakrát objevil už loni. Jeho další rozlet pak zastavila zlomenina horní končetiny. Klub ale samozřejmě musí počítat i s odchody.

Žďár nejspíš přijde o nadějného zadáka Jiřího Kališe, který zabojuje o místo v kádru prvoligového nováčka z Šumperka. Následovat by ho měl Adam Spálovský, jenž má údajně zvažovat víc nabídek. Už během závěru uplynulé sezony mužstvo opustil Aleš Koželuh, ten se bude naplno věnovat pozici obchodního manažera klubu.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Klubový management kromě toho představil některá nová jména na soupisce. Z Karlových Varů se vrací sedmnáctiletý gólman Lukáš Vít, který by měl u mužstva zastávat roli třetího brankáře. Do přípravy se zapojí i další žďárský odchovanec Petr Beneš. Osmadvacetiletý bek hrál tři roky krajský přebor za Hlinsko, kde sbíral více než bod na zápas.

V dresu Plamenů by dále mohl naskočit obránce Richard Adam, u něj bude záležet na vytížení u jihlavské juniorky, kde pomáhá. Plameny kromě toho vítají dvě výrazné posily z Jihlavy: Václavu Půžovi a Davidu Čermákovi Dukla nenabídla nové smlouvy a v klubu končí.

Mimo to tým doplní junioři Matěj JindraZdeněk Šerejch a Martin Štola.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz