Plány v Ostravě: vyrůst má nová aréna s kapacitou pro 7 500 diváků

Ostravar aréna | Foto: Adolf Horsinka, ostrava.cz

Zatím je to ve stádiu příprav, ale... V Ostravě by se v horizontu pěti až šesti let měla začít stavět nová hokejová aréna, která má pojmout až 7 500 diváků a bude sloužit coby domovský stánek extraligových Vítkovic.

Ostravský magistrát si nechal zpracovat analýzu o městských sportovištích a její závěr zní jasně: Ostravar aréna, kde se bude konat mimo jiné letošní mistrovství světa, se má kompletně zrekonstruovat a do budoucna sloužit k jiným než k hokejovým účelům.

Mezitím se má na doposud neupřesněném místě (pravděpodobně ale hned naproti současné Ostravar aréně) vystavět moderní centrum ledových sportů. Souhrnné náklady jsou odhadovány v rozsahu 1,8 až 2,3 miliardy korun: z toho 1,2 miliardy korun na stavbu nového stadionu a 1,1 miliardy korun na rekonstrukci Ostravar arény.

„Nové centrum ledních sportů je plánováno s kapacitou sedm tisíc míst a s dostatečným zázemím, odpovídajícím požadavkům nejvyšší domácí soutěže i mezinárodních akcí," popisuje ostravský primátor Jan Dohnal. Kromě hlavní ledové plochy mají být součástí arény dvě tréninkové plochy a jedno malé kluziště. Sloužit bude nejen pro potřeby vítkovického klubu, ale také pro para hokej, krasobruslení či univerzitní hokej.

„Nové centrum ledních sportů je plánováno s kapacitou sedm tisíc míst."

Nepočítá se, že by Vítkovice musely kvůli stavbě nové arény strávit nějaký čas v azylu. Dokud nebude stadion zkolaudovaný, dál budou působit v Ostravar aréně. „Varianty pro stavbu nové ledové arény byly dvě," potvrzuje šéf vítkovického hokeje Aleš Pavlík. „Buď hala s vyšší kapacitou, ale pouze a jen tato hala, navíc s následnými vysokými náklady spojenými s pronájmem a provozem. Nebo výstavba doopravdy moderního centra ledových sportů s arénou s kapacitou kolem sedmi až sedmi a půl tisíci diváků, ale zároveň s dalšími dvěma a půl ledovými plochami, a především špičkovým a moderním zázemím pro mládežnické hokejové týmy a pro další ledové sporty."

„Čili zjednodušeně, buď velká, ale hodně drahá hala s vyšší kapacitou, nebo o něco menší hala, ale se špičkovým zázemím nejen pro profesionální sport, ale také pro rozvoj mládeže a dalších sportů. Proto jsem i já sám za sebe a za náš vítkovický klub uvítal variantu komplexního sportovního centra, které nemá u nás ani ve střední Evropě obdoby," tvrdí Pavlík.

„Za náš vítkovický klub jsem uvítal variantu komplexního sportovního centra, které nemá u nás ani ve střední Evropě obdoby."

„Pokud chceme vybudovat u nás v Ostravě odpovídající podmínky pro rozvoj hokeje i dalších ledových sportů, musíme myslet i na budoucnost, na to, kde a v jakých podmínkách budeme vychovávat a pracovat s mladými a novými hráči. Já věřím, že to takto zavnímají všichni fanoušci vítkovického hokeje i ostravského sportu, že tahle varianta je několikanásobně výhodnější a lepší než jedna velká a na provoz nákladná hala,“ dodává v rozhovoru pro web hc-vitkovice.cz.

„Věřím, že v nové aréně dokážeme díky našim skvělým fanouškům vytvořit vynikající atmosféru už jen díky tomu, že bude menší a hlavně primárně hokejová, což je velký rozdíl oproti současnému velkému paláci, který byl v minulosti vystavěn především pro kulturní akce a který bohužel i při nejvyšších návštěvách postrádá hokejovost. V nové aréně to budou mít fandové k ledu a k hokeji co nejblíže," těší se Pavlík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz